Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERRONIKELI - TREPÇA'89

Ish-kampionët, barazojnë

Foto nga ndeshja e stinorit të kaluar Ferronikeli-Trepça

Ish-kampionët, barazojnë


18 August, 2018 @18:43

Ka nisur edicioni i ri i Superligës së Kosovës sot me përballjen ndërmjet dy ish-kampionëve, Ferronikelit dhe Trepçës’89, që në fund janë ndarë baraz, 1-1.

Ekipet që po drejtohen nga trajnerët e Shqipërisë, Ferronikeli me Sulejman Starovën në krye dhe ‘89-shi me Gugash Maganin, kanë zhvilluar lojë të pëlqyeshme për publikun dhe kanë pasur raste, prej të cilave konkretizuan nga një për rezultatin përfundimtar në fjalë.

Mendurim Hoti ka shënuar golin e avantazhit për Ferronikelin në fillim të pjesës së parë, kur dominonin vendasit. Hoti realizoi në minutën e 18-të të ndeshjes, për 1-0.

TABELA AKTUALE

Më pas rast pati edhe Astrit Fazliu e Kastriot Rexha, por gola nuk kishte më në pjesë të parë.

E në pjesë të dytë ka qenë përforcimi i ‘89-shit nga Gjilani, Gëzim Rusi, që ka shënuar për barazim, 1-1. Trepça’89 kishte mbushur bateritë në fillim të pjesës së dytë dhe shpejt u vendos në zonën e niklit për të krijuar presion, që rezultoi me gol, pas disa gjysmërasteve që i kishin.

Më pas, ndeshja u përshkua nga zëvendësime të trajnerëve dhe disa kartonë të verdhë, por rezultati nuk ndërroi deri në fund dhe pas 5 minutave shtesë të akorduara nga referi kryesor Mervan Bejtullahu, ekipet në terren ndanë pikët për t’ia bërë sefte edicionit 2018/19.

a11-shet startuese:

FERONIKELI: Florian Smakiqi, Përparim Islami,Yll Hoxha, Arbër Prekazi, Lapidar Lladrovci, Alush Gavazaj, Albutrint Morina, Mendurim Hoti, Kastriot Rexha, Jean Da Silva, Astrit Fazliu. Trajner: Sulejman Starova
TREPÇA 89: Arben Beqiri, Arbër Pira, Marglen Shoshi, Elton Basriu, Dardan Çerkini, Orges Gava, Bllagoj Gocev, Muharrem Jashari, Renato Hyshmeri, Gëzim Rusi, Antonio, Bujqevski. Trajner: Gugash Magani

TOTTENHAM - FULHAM

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

Premier League

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

18/08/18 @ 18:22

OPINION

Parashikimi për Serie A 2018/19

Serie A/International/Analiza

Parashikimi për Serie A 2018/19

18/08/18 @ 16:32

KOLUMNE

Parashikimi për La Liga 2018/19

La Liga/International/Analiza

Parashikimi për La Liga 2018/19

18/08/18 @ 16:25

MESFUSHORI SHKODRAN NË GJILAN

Drita zyrtarizoi edhe Vuçajn

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Drita zyrtarizoi edhe Vuçajn

18/08/18 @ 16:09

SHPËTIM IDRIZI

Superliga nis pa kapitenin e madh

FFK Superliga

Superliga nis pa kapitenin e madh

18/08/18 @ 15:25

NIS SUPERLIGA 2018/19

Bejtullahu kryesor, në duelin e ish-kampionëve

FFK Superliga

Bejtullahu kryesor, në duelin e ish-kampionëve

18/08/18 @ 15:12

PAS DËNIMIT DRASTIK

Drita reagon ndaj dënimit prej 10 mijë eurove

FFK Superliga

Drita reagon ndaj dënimit prej 10 mijë eurove

18/08/18 @ 14:47

KOMISIONI I GARAVE

Drita në disiplinore pas Superkupës

FFK Superliga

Drita në disiplinore pas Superkupës

17/08/18 @ 13:09

FERHAN ASANI

Pritja i pagohet, Hasani milioner

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Pritja i pagohet, Hasani milioner

17/08/18 @ 12:55

EUROPEAN SUPERCUP

Triumfi i Atleticos dhe ‘jeta’ pa Ronaldon e Zidanin për Realin

Champions League/Europa League

Triumfi i Atleticos dhe ‘jeta’ pa Ronaldon e Zidanin për Realin

16/08/18 @ 13:23

LLOGARITË E SKUADRAVE

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

Conference League/FFK Superliga

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

30/07/21 @ 12:33

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29

MIQËSORE

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

FFK Superliga

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

28/07/21 @ 20:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

28/07/21 @ 17:11

BALLKANI

Ballkani liron dy futbollistë

FFK Superliga

Ballkani liron dy futbollistë

28/07/21 @ 17:01

MIQËSORE

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

FFK Superliga

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

27/07/21 @ 22:46


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga