Të gjitha lajmet

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

6 May, 2018 @19:32

Ballkani
2 Korriku
Ballkani 2 : 1 2 Korriku
Albin MEMAJ, Durim GASHI n.n.

Stadiumi i qytetit, Suharekë

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në Suharekë, i është afruar edhe më Superligës.

Përkundër se mysafirët erdhën të parët në epërsi, në pjesë të parë, Ballkani ka gjetur fuqi për rikthim dhe me golat e Albin Memajt dhe Durim Gashit ka shënuar fitore dhe ka siguruar tre pikë të reja që e mbajnë në krye të Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE

Aktualisht, tre ekipet kanë gjasa të sigurojnë direkt Superligën dhe Ballkani duket të jetë më i afërt pasi që është lider me një pikë më shumë se ndjekësi i parë KEK-u, dhe 4 më shumë sesa Vushtrria, kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të stinorit në Ligë të Parë.VËLLAZNIMI - LLAPI

Vëllaznimi tenton shpëtimin direkt

BOROZANI/G.P.

6 May, 2018 @18:44

Dy gola të shënuara në pjesë të parë, pas një loje të mirë të treguar, kanë bërë që Vëllaznimi t’i…

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari në barazh, Vllaznia fundoset definitivsht

Foto: KFFlamurtari/fb

6 May, 2018 @18:29

Dy fitore ndaj dy rivalëve direkt në luftë për mbijetesë përmes barazhit, i kanë dhënë Flamurtarit masën e re për…

PRISHTINA - GJILANI

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

Foto: prishtinafc.com/

6 May, 2018 @18:21

Dukej se po largoheshin nga lufta për titull. Gjilani kishte marrë epërsinë 0-1 përmes Edon Sadriut, që shënoi nga një…

TREPÇA'89-BESA

Kampioni s’fal Besën

Foto: KFTrepca89/fb

6 May, 2018 @18:13

Trepça’89 me nga një gol të shënuar për pjesë dhe duke dominuar në pjesën më të madhe të lojës, thuajse…

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 May, 2018 @17:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj Lirisë, ka krijuar dhe më fund edhe ka shënuar…

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

6 May, 2018 @17:22

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën Napoli e nxorri me Torinën në San Paolo. …

PAS WOLVESIT

Cardiff në Premier Ligë

6 May, 2018 @15:55

Skuadra uellsiane, Cardiff City, me barazim ndaj Readingut sot 0-0 dhe falë humbjes së Fulhamit nga Birmingham City, 3-1, ka…

SHEFFIELD WEDNESDAY

Hat-trick i Nuhiut në fitore

6 May, 2018 @15:40

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar hat-trickun e parë të tij të stinorit, në fitoren e ekipit të tij,…

NË SHAHIN HAXHIISLAMI

11-shet: Prishtina-Gjilani

6 May, 2018 @15:28

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit që zhvillohet në Pejë. PRISHTINA: Bekaj, Osmani, Bashiru, Taipi,…

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 May, 2018 @14:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë në Facebook kanë bërë të ditur se kanë arritur…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

Foto: KFIstogu/fb

9 December, 2018 @16:20

Ndeshja më interesante e dueleve të së tetës së finales së Kupës së Kosovës është zhvilluar në Hogosht. Dueli…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

RISI NË KOSOVË

Malisheva fiton stadium!

Foto: KG/fb

8 December, 2018 @17:45

Qyteti i Malishevës prej sot mund të konsiderohet që ka stadium të vlefshëm për ndeshjet në garat e Republikës së…

PARA DUELIT TË KUPËS

Korenica kërkon fitore ndaj ish ekipit

Foto: prishtinafc.com

7 December, 2018 @15:42

Futbollisti i Prishtinës dhe i reprezentacionit U21 të Kosovës, Meriton Korenica, ka thënë se pret fitore në përballjen e nesërme…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë