Të gjitha lajmet

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

6 May, 2018 @17:22

Napoli
Torino
Napoli 2 : 2 Torino
D. Mertens 25', M. Hamšík 71' 55' D. Baselli, 83' L. De Silvestri

San Paolo, Napoli

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën Napoli e nxorri me Torinën në San Paolo.

Përkundër se ekipi i napolitanëve dy herë kishte epërsinë në lojë, nuk arriti të shënojë fitore në fund, për të barazuar 2-2.

Napoli

Dries Martens dhe Marek Hamsik shënuan për 1-0 dhe 2-1 për ekipin e Maurizio Sarrit, por Daniele Baselli dhe Lorenzo De Silvestri barazuan, 1-1 dhe 2-2 për të shkëputur pikë nga terreni i nxehtë napolitan.

TABELA AKTUALE / SERIE A

Ky rezultat, bën që Juventusit praktikisht t’i duhet edhe një pikë e vetme në 2 ndeshjet e mbetura për tu shpallë kampion.PAS WOLVESIT

Cardiff në Premier Ligë

6 May, 2018 @15:55

Skuadra uellsiane, Cardiff City, me barazim ndaj Readingut sot 0-0 dhe falë humbjes së Fulhamit nga Birmingham City, 3-1, ka…

SHEFFIELD WEDNESDAY

Hat-trick i Nuhiut në fitore

6 May, 2018 @15:40

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar hat-trickun e parë të tij të stinorit, në fitoren e ekipit të tij,…

NË SHAHIN HAXHIISLAMI

11-shet: Prishtina-Gjilani

6 May, 2018 @15:28

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit që zhvillohet në Pejë. PRISHTINA: Bekaj, Osmani, Bashiru, Taipi,…

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 May, 2018 @14:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë në Facebook kanë bërë të ditur se kanë arritur…

UDINESE - INTER

Lufta për Champions vazhdon

Foto: FCInter/fb

6 May, 2018 @14:19

Fitore e thellë me një lojë të sigurt dhe të pamëshirshme në pjesë të parë, 0-3, për të shkuar më…

PORTUGALI

Dy luftuan, i treti festoi titullin

FCPorto.fb

6 May, 2018 @14:12

Pas barazimit të mbrëmshëm në derbin ndërmjet Sportingut dhe Benficës, Porto është shpallur kampione për stinorin 2017/18 në Portugali. …

BURNLEY

Pas 51 vitesh në gara evropiane

Foto: premierleague.com

6 May, 2018 @13:40

Barazimi i Evertonit me Southamptonin dje, i ka siguruar dalje në gara evropiane ekipit të Burnleyt, që do të jetë…

SIR ALEX FERGUSON

Gjakderdhje në tru, operohet Sir Alex

5 May, 2018 @22:22

Lajm shokues për botën e sportit! Ish-trajneri i Manchester United dhe një nga trajnerët më të mirë të historisë së…

SADAT PAJAZITI

Nuk kemi ekip për barazh

BOROZANI/ A.P

5 May, 2018 @18:25

Ndeshja ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, përfundoi me rezultat 0-0, ndërsa trajneri i Drenicës, Sadat Pajaziti, pas ndeshjes ka thënë se…

SULEJMAN STAROVA

I kënaqur nga loja, jo nga barazimi

5 May, 2018 @18:22

Trajneri i Feronikelit, Sulejman Starova, pas ndeshjes deklaroi se është i kënaqur nga loja e skuadrës së tij. “Bëmë një…

MAREK HAMSIK

Vendos të largohet

14 February, 2019 @19:18

“Napoli përqafon Marek Hamsikun dhe i falenderon për 12 vitet e mrekullueshme të kaluara bashkë, të karakterizuara me dedikim dhe…

IA MARRIN SHIRITIN

Icardi s’është më kapiten te Interi

Foto: FCInter/fb

13 February, 2019 @14:01

Klubi kaltërezi i Milanos, Inter, ka bërë të ditur sot se ka zëvendësuar kapitenin e parë të skuadrës. Tashmë,…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

MILAN - CAGLIARI

Me “double P”, Milan s’ka probleme

10 February, 2019 @22:51

Dyshja e ardhur në janar te Milan, Krzyztof Piatek dhe Lucas Paqueta, Milan po frymon ndryshe. Rossonerët tashmë në…

SASSUOLO - JUVENTUS

Dallimi 11 pikë

Fotot: SerieA/fb

10 February, 2019 @20:21

Juventus ka ngritur epërsinë ndaj ndjekësit të parë në klasifikim, Napolit, duke e mposhtur sonte Sassuolon 0-3 si mysafir. …

Të gjitha lajmet nga Serie A