Të gjitha lajmet

TURQIA 0-0 ISLANDA

Barazimi siguroi biletën për Turqinë e Francën në EURO2020

Barazimi siguroi biletën për Turqinë e Francën në EURO2020

14 November, 2019 @19:51

Me barazimin e sontëm pa gola, 0-0, ndaj Islandës, Turqia ka siguruar biletën për EURO2020.

REZULTATET dhe TABELA AKTUALE

Ndeshje e vështirë u zhvillua në Stamboll, derisa rastin më të mirë për të shënuar e pat Islanda, që pas tentimit nga korneri me kokë, e pa topin e kthyer nga vija e golit - të cilën e shpëtoi Merih Demiral.

REZULTATET dhe TABELA AKTUALE

Ky barazim, ia sjell biletën për EURO 2020 edhe Francës, që më vonë sonte, luan ndaj Molldavisë, ndërsa të dielën ndaj Shqipërisë.

SHUMË PAK NDJEKËS

Elbasan Arena, e “zbrazët” 30min para fillimit të ndeshjes

14 November, 2019 @20:09

Kur duhen afro 1 orë nga fillimi i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Andorrës ka nisur hyrja e tifozëve në shkallët…

11-SHET STARTUESE

Kjo është 11-shja e Challandesit pa Muriqin

14 November, 2019 @19:27

Janë publikuar formacionet zyrtare të skuadrave para ndeshjes jetike, Çekia-Kosova. ÇEKIA: Vaclik - Boril, Coufal, Brabec, Celustka - Soucek,…

INCIDENT NË PLZEN

Sulmohen tifozët e Kosovës në Plzen

Foto: Koha.net

14 November, 2019 @18:50

Tifozët që kanë ardhur të përkrahin Kosovën në Plzen të Çekisë, para pak çastesh janë sulmuar nga një grup i…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Andorra

14 November, 2019 @17:42

Janë caktuar formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe të Andorrës. SHQIPËRIA: Berisha -  Ismajli, Gjimshiti, Veseli - Memushaj, Ndoj, Ramadani, Roshi…

ÇEKIA - KOSOVA

Çekët ende s’kanë shitur biletat!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 November, 2019 @15:38

Kanë mbetur edhe disa orë për ndeshjen në mes të Çekisë dhe Kosovës, ndërkohë që faqja zyrtare e Federatës Çeke…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020