Të gjitha lajmet

CULES

Barcelona probleme në mbrojtje

Foto: Google

Barcelona probleme në mbrojtje


22 February, 2021 @9:29

Nëse ka diçka që karakterizon Barçën e Koemanit, ato janë problemet e tij në mbrojtje.

Skuadra ka ndryshuar gjërat, duke përmirësuar aspektet në sulm, në shpërndarjen e futbollistëve në fushë, por nuk ka ndaluar së tërhequri mangësi në pjesën e pasme.

Gjatë afatit kalimtar dimëror u fol për nënshkrimin e një lojtari qendror për të forcuar atë zonë të fushës për pjesën e dytë të kampionatit, por kjo nuk ndodhi.

Gabimi që Clément Lenglet bëri mbi Rubén Sobrino në ndeshjen e fundit të ligës plotëson një galeri të gabimeve që ai ka shënuar te Barcelona.

Dështimet e mbrojtjes kanë kushtuar me pikë, të cilat kanë parandaluar katalanasit të jenë në pozitë më të mirë në tabelë.


NEDZAD KURUZOVIC

Debutimi me humbje i boshnjakut te Flamurtari

FFK Liga e parë

Debutimi me humbje i boshnjakut te Flamurtari

21/02/21 @ 23:45

TV TALK

Munishi: Kam pasur bisedime me Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Munishi: Kam pasur bisedime me Vushtrrinë

21/02/21 @ 23:34

BUNDESLIGA

Werder gjunjëzohet nga Hoffenheim, 70 minuta për Rashicën

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Werder gjunjëzohet nga Hoffenheim, 70 minuta për Rashicën

21/02/21 @ 19:55

THE REDS

Liverpool insiston për White

Premier League/Transfere

Liverpool insiston për White

21/02/21 @ 19:45

FENERBAHÇE 0-1 GOZTEPE

Göztepe feston, humbja e dytë me radhë në shtëpi për Fenerin

International

Göztepe feston, humbja e dytë me radhë në shtëpi për Fenerin

21/02/21 @ 19:25

TRANSFER

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

22/02/21 @ 15:12

REFERËT

Përcakohen gjyqtarët e xhiros, derbi Prishtina-Drita me Malokun kryesor

FFK Superliga

Përcakohen gjyqtarët e xhiros, derbi Prishtina-Drita me Malokun kryesor

22/02/21 @ 15:07

PREMIER LEAGUE

Zaha dëshiron largimin

Premier League/Transfere

Zaha dëshiron largimin

22/02/21 @ 12:11

SHQIP NË BOTË

Arb Manaj në 11-shen e javës në Turqi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Arb Manaj në 11-shen e javës në Turqi

22/02/21 @ 11:39

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (20)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (20)

22/02/21 @ 11:11

LA LIGA

Courtois heroi i Real Madridit

La Liga

Courtois heroi i Real Madridit

22/02/21 @ 15:13

TRANSFER

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

22/02/21 @ 15:12

DANI CARDENAS

Pasi i mori pikë Atleticos: Kampion Reali

La Liga

Pasi i mori pikë Atleticos: Kampion Reali

22/02/21 @ 10:47

REAL MADRID

“Ne do të kthehemi së shpejti”

La Liga

“Ne do të kthehemi së shpejti”

22/02/21 @ 10:25

TRANSFER TALK

Liverpool interesohet për Ocampos

Premier League/La Liga/Transfere

Liverpool interesohet për Ocampos

21/02/21 @ 19:50

LËNDIM

Benzema duke shpresuar në një shërim të shpejt

La Liga

Benzema duke shpresuar në një shërim të shpejt

21/02/21 @ 13:49

FORMACIONET ZYRTARE

Real Madrid – Valladolid, formacionet zyrtare

La Liga

Real Madrid – Valladolid, formacionet zyrtare

20/02/21 @ 20:44

TRANSFER

Arsenali rivalizon Barcelonën për talentin Gil

Premier League/La Liga/Transfere

Arsenali rivalizon Barcelonën për talentin Gil

20/02/21 @ 10:40

TRANSFER

Manchester United 150 milionë për Fati, Barcelona refuzon

Premier League/La Liga/Transfere

Manchester United 150 milionë për Fati, Barcelona refuzon

20/02/21 @ 10:10

MANCHESTER CITY

Manchester City mohon ofertën për Messin

Premier League/La Liga/Transfere

Manchester City mohon ofertën për Messin

19/02/21 @ 20:04


Të gjitha lajmet nga La Liga