Të gjitha lajmet

VIDEO GOLI I DYTË

Bardhi ‘mat’ Ter Stegenit

Bardhi ‘mat’ Ter Stegenit

13 May, 2018 @22:03

Levante po avancon aktualisht 5-2 ndaj Barcelonës, ndërsa Enis Bardhi ka shënuar edhe një gol mjeshtëror ndaj katalonasve.

VIDEO GOLI

Supergol i Enis Bardhit ndaj Barçës

13 May, 2018 @21:56

Levante është duke e fituar aktualisht Barcelonën 4-1, ndërsa mesfushori shkupjan i ekipit që po debuton këtë stinor në La…

LIVERPOOL - BRIGHTON

Rekorderi Salah

13 May, 2018 @21:37

Futbollisti egjiptian, Mohamed Salah, ka regjistruar rekord të ri të golave të shënuara për stinor në Premier Ligë, duke e…

TREPÇA - HAJVALIA

Hajvalia dhe Kosova P bien nga Liga e Parë

Foto: Arkiv

13 May, 2018 @19:01

Vetëm dy vite më parë ishin nënkampion në Superligë, ndërsa tash po bien nga Liga e Parë në të Dytën!…

FUSHË KOSOVA - KEK

KEK-u siguron Superligën

Foto: KFKKEK/fb

13 May, 2018 @18:47

Fitore e madhe e shënuar si mysafir ndaj Fushë Kosovës sot dhe KEK-u që ka pasur stinor vjeshtor perfekt, me…

VUSHTRRIA-BALLKANI

Ballkani i kthehet Superligës

BOROZANI/A.P.

13 May, 2018 @18:37

Luftë e madhe në fushë, për çdo top, por golat nuk erdhën as për njërën as për skuadrën tjetër. E…

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

13 May, 2018 @18:16

Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u pengoi që të shënojnë fitore në përballjen me skuadrën tjetër…

BAYERN - STUTTGART

Humbje e thellë para festës së madhe

Fotot: bayern/twitter

12 May, 2018 @20:04

Përkundër humbjes së thellë të pësuar në xhiron e fundit të stinorit ndaj Stuttgartit, ekipi i Bayernit ka festuar me…

GALATASARAY - YENI MALATYA

Galata hyn si lider në xhiron e fundit

Foto: fanatik/fb

12 May, 2018 @19:54

Kampionati turk, ndër më interesantët ndonjëherë, me katër ekipe që po garojnë për titull kampioni - futet me Galtasarayin lider…

HAMBURG - GLADBACH

“Digjet” Hamburgu, bie nga Bundesliga për herë të parë

Fotot: Hamburg/fb dhe BBC via Reuters

12 May, 2018 @18:51

"Ne jemi Hamburgu, jo ju" - ka qenë britma e një numri të tifozëve të ekipit të Hamburgut, pasi që…

HOFFENHEIM-DORTMUND

Për herë të parë në Ligë të Kampionëve

Foto: Hoffenheim/fb

12 May, 2018 @18:25

Me 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit të stinorit dhe vetëm 1 humbje në 10 xhirot e fundit, Hoffenheim…

PAS LËNDIMIT

Në këto ndeshje mungon Messi

21 October, 2018 @11:12

Forma e mirë e Barcelonës mund të ndërpritet tasht e tutje. Ekipi katalonas duke fituar mbrëmë Sevillën në Camp Nou…

LIONEL MESSI

Rrezikon El Clasicon!

20 October, 2018 @21:40

Në ndeshje që Barcelona po e luan ndaj Sevillës, lëndim të dorës pësoi Leo Messi, i cili u detyrua të…

REAL-LEVANTE

S’ka pikë për mbretërit

20 October, 2018 @14:58

Dy gola të hershëm, i mundësuan Levantes fitoren e dytë në Santiago Bernabeu, kundër Realit të Madridit. Morales shënoi pas…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

Të gjitha lajmet nga La Liga