Të gjitha lajmet

ÇEREKFINALJA: VËLLAZNIMI - DRITA

Bardhoku vendos, Vëllaznimi eliminon Dritën

Foto: KF Vëllaznimi

Bardhoku vendos, Vëllaznimi eliminon Dritën

10 February, 2019 @14:59

Vëllaznimi
Drita
Vëllaznimi 1 : 0 Drita
Tun BARDHOKU 42'

Stadiumi i qytetit, Gjakovë

Sikurse sezonin e kaluar, edhe këtë sezon është skuadra e Vëllaznimit ajo që e eliminon Dritën nga Kupa e Kosovës.

Në ndeshjen e zhvilluar sot në Gjakovë, gjakovarët shënuan fitore minimale 1-0, për ta eliminuar kështu Dritën nga Kupa e Kosovës dhe për ta siguruar gjysmëfinalen e kësaj gare.

Rasti i parë për shënim u paraqit për Endrit Krasniqin e mysafirëve në minutën e 30’ të ndeshjes, moment në të cilin goditja e lojtarit në fjalë u prit në mënyrë fenomenale nga portieri Altik Muhaxhiri i vendasve. I njëjti lojtar rrezikoi direkt nga goditja e këndit 9 minuta më vonë, mirëpo portieri gjakovar edhe në këtë rast u tregua i vëmendshëm.

Tre minuta para përfundimit të kohës së rregullt të pjesës së parë, Tun Bardhoku me të djathtën ia dha epërsinë gjakovarëve, ndërsa pasimin final pas akcionit fantastik të gjakovarëve për Bardhokun e dha Almedin Murati, i cili sot zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë personale.

Pak sekonda para se të mbyllej pjesa e parë, për mysafirët provoi Xhevdet Shabani, mirëpo gjuajtja e tij përfundoi në rrjetë të jashtme dhe skuadrat shkuan në pushim pranë rezultatit 1-0.

SKEMA E KUPËS

Në pjesën e dytë, më kërkues ishin mysafirët, mirëpo gjakovarët zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë në fazën defansive dhe arritën ta ruanin epërsinë deri në fund, për ta mbyllur kështu ndeshjen me fitore 1-0 dhe për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Dhjetë minuta para përfundimit të kohës së rregullt, trajneri i gjakovarëve, Ismet Munishi, u përjashtua nga loja për shkak të protestave të vazhdueshme ndaj gjyqtarit dhe pjesën e mbetur të ndeshjes e shikoi nga tribunat.

Në gjysmëfinale Vëllaznimi i bashkangjitet Feronikelit, ndërsa dy gjysmëfinalistët tjerë nuk janë përcaktuar ende.

Siç dihet, çiftet gjysmëfinaliste përcaktohen me short, ndërsa sistemi i ndeshjeve gjysmëfinale është vajtje-ardhje.

VËLLAZNIMI - DRITA

Vëllaznimi vs. Drita, 11-shet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

10 February, 2019 @12:52

Me fillim nga ora 13:00, në stadiumin e qytetit në Gjakovë në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës mes…

KIKA - BALLKANI

Kika vs. Ballkani, 11-shet startuese

10 February, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet startuese të Kikës dhe Ballkanit, të cilat sot mes vete ndeshen në kuadër të çerekfinales së Kupës…

KUPA E KOSOVËS

Kush do të jenë 3 gjysmëfinalistët e fundit?

TOPSPORTI / D.SH

10 February, 2019 @10:50

Me ndeshjet e Kupës ka filluar pranvera në futbollin kosovar. Dje skuadra e Feronikelit arriti të bëhet gjysmëfinalistja e…

PARTIZANI - KASTIROTI

Ngrisin epërsinë në krye, Panucci i ndjek nga afër

9 February, 2019 @19:44

Partizani ka vazhduar me formë të mirë në Superioren shqiptare edhe sot, derisa në ndeshjen hapëse të xhiros XXI ka…

ATLETICO MADRID - REAL MADRID

Real i tregon Atleticos kush ‘kollitet’ në Madrid

Foto: LaLiga Official

9 February, 2019 @19:02

Real Madrid ka kaluar në vend të dytë të klasifikimit të La Ligas sot, pasi që mposhti rivalin direkt për…

HUDDERSFIELD - ARSENAL

3 pikë për Arsenalin në “Kirklees Stadium”

9 February, 2019 @17:54

Përkundër mungesave të shumta në formacionin bazë, Arsenali nuk gaboi në transfertën te Huddersfieldi. Londinezët shënuan dy herë në pjesën…

LIVERPOOL - BOURNEMOUTH

Fitore për rikthimin e lidershipit

9 February, 2019 @17:53

Pas gabimit ndaj West Hamit, Liverpooli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur sot ndaj Bournemouthit në shtëpi. Për…

TURQIA ME TRAJNER TË RI

Rivali i parë i Shqipërisë, ndërron trajnerin

TOPSPORTI/ Arkiv nga ndeshja Kosova-Turqia/ E. D.

9 February, 2019 @17:10

Rivali i parë i Shqipërisë në kualifikime për EURO 2020, Turqia, ka emëruar trajnerin e ri të saj. Largimi…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Rahoveci

6 April, 2019 @18:52

Janë caktuar pesëshet e para të Prizrenit dhe të Rahovecit: PRIZRENI: Malcolm Canada, Ergin Grosha, Chris Waller, Blendi Matoshi, Brandon…

SWANSEA - MIDDLESBROUGH

Celina me dy asistime në fitore

Fotot: SwanseaCity.com

6 April, 2019 @18:03

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në duelin e sotëm të ekipit të tij Swansea, që mposhti…

PLAY OFF: BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kampionet me lehtësi në finale

6 April, 2019 @17:44

Kampionet aktuale të Ligës së Femrave, vashat e Bashkimit, me lehtësi e mposhtën Kastriotin edhe në ndeshjen e dytë të…

ISTOGU - VUSHTRRIA

Lideri ngrit avantazhin në krye

Foto: KFVushtrria/fb/E.Popova

6 April, 2019 @17:20

Vushtrria ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugë për Superligë. Kësaj radhe Istogu ra pre e sulmuesve të Vushtrrisë, që…

DRENICA - TREPÇA'89

Kresh’ Uka i jep qetësinë Drenicës

Foto: KFDrenica/fb

6 April, 2019 @17:08

Dy gola të shënuara nga lojtari i ndeshjes sot në Bajram Aliu. Kreshnik Uka me dy golat e tij,…

Të gjitha lajmet nga