Të gjitha lajmet

DUELET E FUNDIT

Bayerni dhe dy duele direkte për Werderin e Rashicën

Foto: Werder/tw

Bayerni dhe dy duele direkte për Werderin e Rashicën

14 June, 2020 @9:11

Pas fitores së thellë dje ndaj Paderbornit, Werder Bremen i Milot Rashicës ende mund të thuhet se ka fatin në dorë të vetë për shpëtim të stinorit në Bundesligë.

Përkundër se Milot Rashica dështoi të shënonte nga penalltia pranë rezultatit 0-0, shpejt Werderi u këndell dhe në fund rezultati për fundosjen e Paderbornit ishte 1-5 [Sabiri 66 - Klaassen 20, 39, Osako 34, Eggestein 59, Fullkrug 90].

Deri në fund të stinorit në Bundesligë kanë mbetur edhe tri xhiro, ndërsa Werder është baraz me pikë me Fortunën e Dusseldorfit, që është në pozitë të PlayOutit (mundësi shpëtimi në dyluftim me ekipin e tretë në renditje nga Bundesliga2).

TABELA AKTUALE

Kjo ka qenë ndeshja e parë e plotë e Rashicës prej se u kthye nga lëndimi, i cili ka qenë edhe i zëvendësuari i parëi i i trajnerit Florian Kohfeldt, duke dalë nga loja në minutën e 59 të takimit.

Tri ndeshjet e ardhshme të ëerderit, që janë jetike, përbëhen nga një duel kolosal dhe dy direkte për shpëtim.

Kështu, të martën që vjen Werder pret Bayernin (16.06, 20:30), i shkon Mainzit (20.06, 15:30) dhe fundi i stinorit më 27 qershor 2020 ndaj Kölnit në shtëpi (15:30).

BUNDESLIGA

Bayerni drejt titullit, siguron Ligën e Kampionëve

FOTO / Bayern Munchen

13 June, 2020 @21:21

4 minuta para përfundimit të ndeshjes ndaj Borussia Monchengladbachut, erdhi fitorja e Bayern Munichut. Bayerni e mposhti kundërshtarin me rezultat…

PAQARADA & HALIMI

Sandhausen i Paqaradës dhe Halimit shpëton dhe stabilizohet

Foto: Sandhausen/fb

12 June, 2020 @21:25

Pas rikthimit të Bnudesliga 2, ekipi i dyshes kosovare Leart Paqarada dhe Besar Halimi ishte në rrezik për rënie nga…

HOFFENHEIM

Rezultatet e mira, s’e mbajnë Schreuderin në ekip

Foto: https://www.achtzehn99.de/

9 June, 2020 @13:41

Përkundër se skuadra ka arritur rezultate të mira këtë stinor në Bundesligë dhe është stabilizuar në mes të tabelës e…

WERDER - WOLFSBURG

S’ka pikë pa Rashicën, Werderi rrezikon edhe më shumë rënien

7 June, 2020 @15:22

Tjetër fundjavë zhgënjyese për Werderin e Bremenit. Skuadra që dekadën e kaluar përfaqësonte Gjermaninë në garat evropiane, sot bëri edhe…

WERDER 0-3 EINTRACHT

Eintrachti ktheu Werderin te humbjet, Rashica 30min në lojë

Foto: Eintracht/tw

3 June, 2020 @22:56

Futbollistët e Eintracht Frankfurtit kanë shfyrtëzuar formën e mirë të sulmuesit të tyre të huazuar nga Milan, Andre Silva, për…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga