Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI B

Berezutski shokon Anglinë

Foto: UEFA EURO2016

Berezutski shokon Anglinë


11 June, 2016 @22:57

Përkundër dominimit gjatë gjithë ndeshjes dhe shumë rasteve për shënim, ndeshja e parë e “Tre Luanëve” u mbyll me barazim, me Rusinë që nuk u dorëzua deri në fund dhe arriti ta barazojë rezultatin në çastet e fundit të takimit.

Kombëtarja Angleze u ‘vetëkënaq’ me avantazhin 1-0 nga supergoli i Eric Dier dhe 20 minutat e fundit të takimit i zhvilloi duke pritur fundin e ndeshjes, e painteresuar për të sulmuar më tepër. Kjo i kushtoi në fund, pasi që rusët barazuan me golin e Berezutskit në fundin e takimit.

Me Uellsin që ka fituar ndaj Sllovakisë, Anglia ndodhet në vendin e dytë të grupit B me pikë të barabarta me Rusinë.

EURO2016 GRUPET DHE ORARI


All Goals HD - England 1-1 Russia 11.06.2016 by EntertainmentLive


GRUPI B

Uellsi e nis me fitore

UEFA Euro 2016

Uellsi e nis me fitore

11/06/16 @ 19:39

PAS NDESHJES

Graniti vesh fanellën e Taulantit

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Graniti vesh fanellën e Taulantit

11/06/16 @ 18:19

MËRGIM MAVRAJ

Nëse luajmë me zemër dhe shpirt, e befasojmë Francën

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Nëse luajmë me zemër dhe shpirt, e befasojmë Francën

11/06/16 @ 18:01

GIANNI DE BIASI

Duhej të ishim më konkret

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Duhej të ishim më konkret

11/06/16 @ 17:41

GRANIT XHAKA

Ishte sikur ndeshje mysafire

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Ishte sikur ndeshje mysafire

11/06/16 @ 17:35

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016