Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI B

Brazili eliminohet në fazën grupore

Brazili eliminohet në fazën grupore


13 June, 2016 @8:22

Befasia e parë e madhe në Copa America ka ardhur sot. Brazili është eliminuar nga gara, duke mos arritur as të kualifikohet nga Grupi B për në çerekfinale.

Kjo ka ndodhur pasi që futbollistët brazilianë sot u mposhtën nga Peru 0-1 dhe me këtë u shkoi turneu poshtë.

TABELA, ORARI DHE GRUPET

Brazili i Caros Dunges asnjëherë nuk kishte bindur, por shpërthimet e herëpashershme merreshin si sinjale - që në fund dolën të jenë plotësisht të rrejshme.


Brasil 0-1 Peru # Gol Raúl Ruidíaz Copa America… by dinho10com


SELFIE SHOW

Mor e priti Modricin për selfie

UEFA Euro 2016

Mor e priti Modricin për selfie

12/06/16 @ 23:12

GRUPI C

Shkodrani sjell fitoren gjermane

UEFA Euro 2016/Sportistë shqiptarë në botë

Shkodrani sjell fitoren gjermane

12/06/16 @ 22:45

SHQIPËRIA

Stërvitja e parë para Francës

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Stërvitja e parë para Francës

12/06/16 @ 20:45

GRUPI C

Formacionet zyrtare: Gjermania-Ukraina

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Gjermania-Ukraina

12/06/16 @ 20:07

GRUPI C

Dominojnë, por vetëm 1-0

UEFA Euro 2016

Dominojnë, por vetëm 1-0

12/06/16 @ 19:44

SEVILLA

Emery dorëhiqet

Europa League/La Liga/Transfere

Emery dorëhiqet

12/06/16 @ 19:10

KURTISHAJ

Debutoi me gol

FFK Superliga

Debutoi me gol

12/06/16 @ 18:30

HYSAJ

Kemi cilësi për sukses

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Kemi cilësi për sukses

12/06/16 @ 18:14

TOP 11

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

Copa America

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

13/07/21 @ 17:09

FINALJA - COPA AMERICA 2021

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

International/Copa America

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

11/07/21 @ 08:59

COPA AMERICA 2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

International/Copa America

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

10/07/21 @ 12:36

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

International/Copa America

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

08/07/19 @ 14:26

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

International/Copa America

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

04/07/19 @ 08:13

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

International/Copa America

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22/06/19 @ 12:22

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

Serie A/International/Copa America

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20/06/19 @ 13:26

GRUPI C: URUGUAJI - EKUADORI 4-0

Uruguaji e nis furishëm

International/Copa America

Uruguaji e nis furishëm

17/06/19 @ 10:27


 
Të gjitha lajmet nga Copa America