Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI C

Shkodrani sjell fitoren gjermane

Shkodrani sjell fitoren gjermane


12 June, 2016 @22:45

Gjermania ka nisur me fitore EURO2016-shin. Kampionët aktual të botës kanë shënuar fitore në saje të golave të Shkodran Mustafit dhe Bastian Schweinsteigerit për të mposhtur 2-0 Ukrainën, që është rivalja e Kosovës në kualifikime për Rusia2018.

b

Në fakt, fitorja nuk ka qenë edhe aq e lehtë për gjermanët, pasi që ata është dashur t’i falenderohen Manuel Neuerit për nja dy pritje maestrale të shutit të Konplyankës dhe goditjes me kokë Khacheridit.

Pastaj Mustafi shënoi me kokë, e Gjermania morri iniciativën që nuk e lëshoi deri në fund të takimit, kur i posafuturi Schweinsteiger, në minutën e fundit të ndeshjes, realizoi për 2-0.

ORARI, NDESHJET DHE TABELAT E EUROS

g

d


SHQIPËRIA

Stërvitja e parë para Francës

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Stërvitja e parë para Francës

12/06/16 @ 20:45

GRUPI C

Formacionet zyrtare: Gjermania-Ukraina

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Gjermania-Ukraina

12/06/16 @ 20:07

GRUPI C

Dominojnë, por vetëm 1-0

UEFA Euro 2016

Dominojnë, por vetëm 1-0

12/06/16 @ 19:44

SEVILLA

Emery dorëhiqet

Europa League/La Liga/Transfere

Emery dorëhiqet

12/06/16 @ 19:10

KURTISHAJ

Debutoi me gol

FFK Superliga

Debutoi me gol

12/06/16 @ 18:30

HYSAJ

Kemi cilësi për sukses

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Kemi cilësi për sukses

12/06/16 @ 18:14

MAVRAJ

Vendimtare ndaj Francës, forca te grupi

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Vendimtare ndaj Francës, forca te grupi

12/06/16 @ 18:08

PARA NDESHJES

Bela mes gjermanëve dhe ukrainasve

UEFA Euro 2016

Bela mes gjermanëve dhe ukrainasve

12/06/16 @ 17:58

TURQIA-KROACIA

Dueli i rivalëve të Kosovës

Përfaqësuesja/UEFA Euro 2016

Dueli i rivalëve të Kosovës

12/06/16 @ 17:23

GRUPI C

Formacionet zyrtare: Poloni-Irlandë Veriore

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Poloni-Irlandë Veriore

12/06/16 @ 17:14

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016