Të gjitha lajmet

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

Britaniku më i paguar në histori

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori.

Tashmë është zyrtare se ai ka nënshkruar parakontratë me kampionin e shumëfishtë të Italisë, Juventus, ndërsa rroga e tij do të jetë 450 mijë euro në javë!!!

Bianconerët në vitet e fundit kanë hapur qesen e tyre dhe tashmë po bëjnë gjithçka për tu ngritur në nivelin ekstremisht të lartë të ekipeve dhe me lojtarë të famshëm, ndërsa atë që po e kërkojnë më së shumti [Ligën e Kampionëve] do të tentojnë ta arrijnë këtë, ose më së largu stinorin që vjen.

Aaron Ramsey

Ramsey 28 vjeç ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me Juventusin, pas 11 viteve të kaluara te Arsenali.

Mesfushori në llogarinë e tij të instagramit i ka falenderuar tifozëve të Arsenalit dhe ka thënë se do të jep 100%-shin e tij deri në ditën e fundit të tij si lojtar në Emirates.

“Më keni pranuar si mbëdhjetar dhe kam kaluar ulje e ngritje të ndryshme në klub. Nuk e kam lehtë të largohem pas 11 viteve të pabesueshme këtu. Ju falemnderit,” ka shkruar ndër të tjera Ramsey.

MANCHESTER UNITED

Bojkot klubit, kërkohet ndërrimi i kryesisë!

7 May, 2019 @19:29

Me hashtagun #UnfollowManUnited, tifozët e Manchester United në rrjetet sociale kanë filluar një fushatë për bojkotimin e klubit që ata…

U ULEN RROGAT

Manchester United dënon lojtarët

7 May, 2019 @16:39

Futbollistët e Manchester Unitedit sezonin e ardhshëm do të pagohen 25% më pak nga rrogat e tyre aktuale. Ky…

JAMIE VARDY

5-shja e bën më të mirin

7 May, 2019 @16:20

Sulmuesi i Leicester Cityt, Jamie Vardy, është përzgjedhur lojtari më i mirë i muajit prill në Premier Ligë sot. …

PEP GUARDIOLA

100% për të dytën në 3 muajt e fundit

7 May, 2019 @16:09

Pep Guardiola, është përzgjedhur trajneri më i mirë i muajit prill në Premier Ligë. Kjo është hera e dytë…

TREGIMI I MOMENTIT

Të gjithë brohoritën “mos shuto”, por ai shënoi

Foto: premierleague.com

7 May, 2019 @12:15

Prej trajnerit Pep Guardiola, e deri te futbollistët si Raheem Sterling dhe Sergio Aguero - janë konfirmuar t’i kenë brohoritur…

Të gjitha lajmet nga Premier League