Të gjitha lajmet

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja.

Skuadra e Manchester Cityt e deklasoi në çdo aspekt skuadrën e Chelseat sot, të cilën e mposhti me rezultat të thellë 6-0, për ta rikthyer kështu ktheun e klasifikimit, por me një ndeshje më tepër të luajtur.

TABELA AKTUALE

Me hat-trickun e tij të dytë me radhë, Aguero sot barazoi hat-tricket me Alan Shearerin, që të dy tashmë kanë nga 11 3-golësha në Premier League, ndërsa tre golat e tjerë të Cityt u shënuan nga Sterling (2) dhe Gundogan.

Gjithashtu, me hat-trickun e arritur sot, Aguero bëhet vetëm lojtari i pestë në histori që arrin hat-tricke të njëpasnjëshme në Premier League. Herën e fundit këtë e kishte bërë Didier Drogba me Chelsean në gusht të vitit 2010.

Me Cityn që merr kreun e klasifkimit, të paktën momentalisht, Chelsea me këtë disfatë bie nën Unitedin në tabelë.

SHQIP NË BOTË

Super Celina, dy gola në fitore

20 July, 2019 @20:17

Në miqësoren e luajtur sot ndaj Exeterit, te skuadra e Swanseat shkëlqeu Bersant Celina. Prizrenasi Celina në fitoren 1-3 shënoi…

E FUNDIT

Steve Bruce merr drejtimin e Newcastle United

17 July, 2019 @10:41

Trajneri i njohur britanik, Steve Bruce, ka marrë drejtimin e Newcastle United edhe zyrtarisht sot, ka bërë të ditur BBC…

HARRY MAGUIRE

Transferi i madh, United gati

Foto: premierleague.com

15 July, 2019 @11:57

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Anglisë dhe i Leicester Cityt, Harry Maguire, është para kryerjes së testeve mjekësore për tu bërë…

XHERDAN SHAQIRI

Klopp raporton për Shaqirin

Foto: liverpoolfc.com

9 July, 2019 @11:29

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri është ende i lënduar. Futbollisti ofanziv i Zvicrës që…

PORTIERI I KOSOVËS

Arijanet Muriç zyrtarisht te Nottingham Forest

Foto via NFFC Official

9 July, 2019 @11:10

Ish kampionia e Anglisë dhe e Evropës, Nottingham Forest, ka zyrtarizuar portierin e ri të skuadrës së tyre. Arijanet…

Të gjitha lajmet nga Premier League