Të gjitha lajmet

DORËHEQJA E DUROS

Vëllaznimi e lë Dritën pa trajner

Vëllaznimi e lë Dritën pa trajner

11 February, 2019 @11:33

Trajneri i Dritës, Shpëtim Duro, është dorëhequr nga detyra e tij, ka bërë të ditur sot llogaria zyrtare e ekipit gjilanas në Facebook.

Duro, që përjetoi eliminimin në çerekfinale të Kupës nga Vëllaznimi dje, duke u mposhtur 1-0 në Gjakovë, ka ofruar dorëheqjen e tij dhe kryesia e klubit e ka miratuar atë.

Mbetet të shihet se kush do të merr drejtimin e Dritës tash, kur skuadra tashmë është larg garës për titull dhe të eliminuar nga Kupa, vështirë se do të mund të llogarisin në garat evropiane stinorin që vjen.

Shpetim Duro

ATHLETIC BILBAO - BARCELONA

Vetëm 6 pikë dallim

Foto: LaLiga/fb

10 February, 2019 @23:19

Barcelona nuk ka arritur të mbajë distancën 8 pikëshe në krye të tabelës ndaj Real Madridit, që duket se është…

MILAN - CAGLIARI

Me “double P”, Milan s’ka probleme

10 February, 2019 @22:51

Dyshja e ardhur në janar te Milan, Krzyztof Piatek dhe Lucas Paqueta, Milan po frymon ndryshe. Rossonerët tashmë në…

SASSUOLO - JUVENTUS

Dallimi 11 pikë

Fotot: SerieA/fb

10 February, 2019 @20:21

Juventus ka ngritur epërsinë ndaj ndjekësit të parë në klasifikim, Napolit, duke e mposhtur sonte Sassuolon 0-3 si mysafir. …

TOULOUSE - STADE DE REIMS

5 minutat e Zenelit në barazim

Foto: StadeDeReims Official

10 February, 2019 @19:25

Mesfushori i krahut Arbër Zeneli është futur në pesë minutat e fundit të ndeshjes që ekipi i tij Reims barazoi…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

WERDER BREMEN

Golat e shënuara sot nga Milot Rashica

Foto: DW Sports

10 February, 2019 @19:03

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Augsburgut, Werder Bremeni shënoi fitore me rezultat 4-0, ndërsa dy nga katër golat e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

ÇEREKFINALJA: PRISHTINA - TREPÇA

Beqiri dërgon 89shin në gjysmëfinale

10 February, 2019 @18:00

Gjysmëfinalisti i fundit në Kupën e Kosovës u bë Trepça 89’ pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt e ndeshjes…

BUNDESLIGA

Rashica i pafat, shënon dy herë e lëndohet

10 February, 2019 @16:10

Një ndeshje që po shkonte në mënyrë të përsosur për Milot Rashicën, u mbyll më herët se që pritej. Anësori…

ÇEREKFINALJA: KIKA - BALLKANI

Ballkani siguron gjysmëfinalen pas vazhdimeve

Foto: KFBallkani/fb

10 February, 2019 @15:46

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin me bar sintetik në Gjilan, skuadra e Ballkanit ka triumfuar 0-1 ndaj skuadrës vendase…

FERIZAJI - TREPÇA 89'

Genc Hamiti i sjell fitore shpresëdhënëse Ferizajit

16 February, 2019 @15:42

Genc Hamiti me dy golat e shpejt të shënuar në fillim të ndeshjes (12’ dhe 14’) i ka sjellë fitoren…

DRITA - GJILANI

Qyteti vishet me të kaltër

16 February, 2019 @15:37

Derbi më i madh në Kosovës, ai lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit i ka takuar kampionit aktual, Dritës që ka…

BALLKANI - DRENICA

Fitore rutinore e Ballkanit, ngritet në tabelë

16 February, 2019 @15:32

Ballkani ka shënuar fitore të rëndësishme në nismë të stinorit pranveror, duke e mposhtur sot në Suharekë Drenicën 2-0. …

BALLKANI - DRENICA

Ballkani vs. Drenica, 11-shet startuese

16 February, 2019 @13:29

Pak minuta para fillimit të ndeshjes në Suharekë, janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe Drenicës. Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Berisha,…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaj vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

16 February, 2019 @13:19

Janë publikuar formacionet startuese të Ferizajit dhe Trepçës ‘89, të cilat mes vete ndeshen sot me fillim nga ora 13:30. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga