Të gjitha lajmet

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.

Istanbul Basaksehir lider barazoi dje 1-1 ndaj Erzurumsporit, ndërsa Galatasaray sot fitoi rivalin e vjetër për t’iu afruar edhe më kreut.

Ka qenë goli i parë i transferit të janarit Mbaye Diagne (nga penalltia) që i dha epërsinë Galatës, para se Trabzon të barazojë përmes Hugo Rodallegas.

Mirëpo, në vazhdim të ndeshjes me dy golat e shënuara nga Younes Belhanda, Galatasaray mori të tre pikët nga ndeshja.TABELA AKTUALE, TOP 3

Istanbul Basaksehir 21 ndeshje 45 pikë
Galatasaray 21 ndeshje 39 pikë
Besiktas 21 ndeshje 36 pikë

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj gjysmë ore në barazim

22 July, 2019 @23:37

Futbollisti i Kosovës, Donis Avdijaj, ka qenë për 30 minutat e fundit të ndeshjes miqësore Trabzonspor - Haladas në fushë.…

ENIS GAVAZAJ

Mesfushori i kombëtares, zyrtarisht te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

22 July, 2019 @23:29

Mesfushori 24 vjeçar i kombëtares shqiptare, Enis Gavazaj, është lojtar i ri i Kukësit, ka bërë të ditur faqja zyrtare…

VEDAT MURIQI

Makineria e golave Muriqi, tre golat e fundit të ekipit me vulën e tij

Foto: Fenerbahçe/fb

22 July, 2019 @22:30

Vedat Muriqi 25 vjeç është duke kaluar fazë tejet të mirë përgatitore me ekipin e madh turk, Fenerbahçe. Që prej…

ARENA KOMBËTARE

FSHF pret sponsorët për emër të stadiumit të ri

Foto: FSHF

22 July, 2019 @16:15

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka bërë të ditur se ka vendosur në shitje emrin e asaj…

DUELET E RADHËS

Feronikeli ndaj humbësit Dundalk-Qarabag, nëse kalon raundin e dytë

Foto: KFFeronikeli/fb

22 July, 2019 @15:59

Skuadra e Feronikelit ka mësuar kundërshtarët e mundshëm që e presin në raundin e tretë kualifikues të Europa Ligës, nëse…

Të gjitha lajmet nga International