Të gjitha lajmet

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

Trajneri Scholes

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner.

Ai është emëruar në detyrën e trajnerit te ekipi i kategorisë së katërt të Anglisë, League Two, Oldham Athletic.

Scholes 44 vjeç ka nënshkruar kontratë 1.5 vjeçare me Oldhamin.

Oldham aktualisht është në pozitën e 14 të League Two me 42 pikë. Lideri i kësaj lige është Lincoln me 61 pikë, ndërsa i fundit në klasifikim (pozita 24) është Notts County me 25.

SHQIP NË BOTË

Super Celina, dy gola në fitore

20 July, 2019 @20:17

Në miqësoren e luajtur sot ndaj Exeterit, te skuadra e Swanseat shkëlqeu Bersant Celina. Prizrenasi Celina në fitoren 1-3 shënoi…

E FUNDIT

Steve Bruce merr drejtimin e Newcastle United

17 July, 2019 @10:41

Trajneri i njohur britanik, Steve Bruce, ka marrë drejtimin e Newcastle United edhe zyrtarisht sot, ka bërë të ditur BBC…

HARRY MAGUIRE

Transferi i madh, United gati

Foto: premierleague.com

15 July, 2019 @11:57

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Anglisë dhe i Leicester Cityt, Harry Maguire, është para kryerjes së testeve mjekësore për tu bërë…

XHERDAN SHAQIRI

Klopp raporton për Shaqirin

Foto: liverpoolfc.com

9 July, 2019 @11:29

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri është ende i lënduar. Futbollisti ofanziv i Zvicrës që…

PORTIERI I KOSOVËS

Arijanet Muriç zyrtarisht te Nottingham Forest

Foto via NFFC Official

9 July, 2019 @11:10

Ish kampionia e Anglisë dhe e Evropës, Nottingham Forest, ka zyrtarizuar portierin e ri të skuadrës së tyre. Arijanet…

Të gjitha lajmet nga Premier League