Të gjitha lajmet

CHAMPIONSHIP

Celina shënon në fitoren e Swanseat

Celina shënon në fitoren e Swanseat

2 March, 2019 @18:34

Në fitoren e shënuar me rezultat 2-0 ndaj Boltonit në shtëpi, njërin nga golat e Swanseat e shënoi Bersant Celina.

Prizrenasi Celina u inkuadrua në lojë në minutën e 69’ të ndeshjes, derisa shënoi në minutën e dytë të kohës shtesë, për ta vulosur fitoren e Swanseat sot.

Me fitoren e shënuar sot, Swansea ngritet në kuotën e 47 pikëve, duke qenë kështu larg pozitave të para të tabelës dhe pa gjasa për rikthim në Premier League sezonin e ardhshëm.

Sa i përket Celinës, ky ishte goli i pestë në Championship për të sivjet, derisa ka edhe 4 asistime.

TOTTENHAM - ARSENAL

Çdo gjë përveç fituesit në derbin e Londrës Veriore!

2 March, 2019 @15:46

Gola, penallti, karton të kuq, ndërhyrje, pritje të portierëve, gabime të gjyqtarit, por jo edhe fitues! Derbi i Londrës Veriore…

XHIRO XVIII

Fitore të vendasve në Ligën e Parë

2 March, 2019 @15:40

Në tri takimet e luajtura sot në Ligën e Parë, fitore kanë shënuar skuadrat vendase. Istogu shënoi fitore 3-0 ndaj…

LLAPI - PRISHTINA

Ndëshkohen nga ish-lojtari, hap prapa për titull

2 March, 2019 @15:37

Pas humbjes nga Flamurtari dy xhiro më parë skuadra e Prishtinës është mposhtur edhe sot, për ta bërë kështu edhe…

KEK-u - FERONIKELI

Fitore për përforcimin e kreut

2 March, 2019 @15:27

Pa ndonjë befasi, Feronikeli ka shënuar fitore në takimin e luajtur në Obiliq ndaj skuadrës së dorëzuar të KEK-ut, për…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Prishtina

2 March, 2019 @13:04

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Prishtinës. LLAPI: Haxho, Idrizi, Preniçi, Blakçori, Emini, Maliqi, Namani, Zhdrella, Alidema, Maksuti,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

2 March, 2019 @12:59

Janë caktuar formacionet zyrtare të KEK-ut dhe të Feronikelit. KEK-u: Hodaj, Kutllovci, Lleshi, Prishtina, Berisha, Qerimi, Vitija, Tejeci, Eminhaziri, Jashanica,…

TOTTENHAM - ARSENAL

Çdo gjë përveç fituesit në derbin e Londrës Veriore!

2 March, 2019 @15:46

Gola, penallti, karton të kuq, ndërhyrje, pritje të portierëve, gabime të gjyqtarit, por jo edhe fitues! Derbi i Londrës Veriore…

MARRËVESHJE E MADHE

City largon Nike për Puma

Foto: ManCity.com

1 March, 2019 @0:24

Kampioni i Premier League, Manchester City, ka nënshkruar kontratë me kompaninë e veshëmbathjeve gjermane, Puma, duke e zëvendësuar atë të…

FULHAM

Shkarkohet pas 106 ditëve

28 February, 2019 @19:25

Vetëm 106 ditë ka zgjatur aventura e Claudo Ranierit me Fulhamin. Trajneri italian u shkarkua zyrtarisht sot nga klubi londinez…

PREMIER LEAGUE - XHIRO 28

Liderët fitojnë, ende ‘nxehtë’ për top4

27 February, 2019 @23:06

Me përjashtim të duelit direkt mes Chelseat dhe Tottenhamit, duel i cili përfundoi me fitore 2-0 të vendasve, në ndeshjet…

ZYRTARE

Leicester zyrtarizon Rodgersin

Foto: LCFC

26 February, 2019 @20:06

Brendan Rodgers që nga sot është zyrtarisht trajner i Leicester Cityt. Pas shkarkimit të Claude Puel, Leicester City sot…

Të gjitha lajmet nga Premier League