Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Challandes: Nëse do të thoja s’po luajmë për fitore, do ta ndërroja profesionin

Foto: Garry Flintoff/tw

Challandes: Nëse do të thoja s’po luajmë për fitore, do ta ndërroja profesionin

9 September, 2019 @23:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka mbajtur konferencën për shtyp një ditë para ndeshjes me Anglinë.

Kosova dhe Anglia janë ekipet e vetme të pamposhtura në Grupin A, ndërsa nesër mbrëma në St Mary’s të Southamptonit, anglezët favorit absolut presin Kosovën, që mund të befasojë.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

“Ne jemi Kosova dhe po luajmë ndaj njërit ndër ekipeve më të mira në botë. Për mua, është më e mira. E kam parë ndeshjen e fundit të Anglisë dhe lirisht mund të them që është tepër vështirë për ne,” ka thënë Challandes.

Mirëpo, sa i përket frikës nga Anglia, zvicerani ka dhënë përgjigje ndryshe.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

“I frikësuar?! Kjo nuk është fjalë e duhur. Duhet të jemi realist. Jemi grup më i vogël e ata dhe këtu duhet ta respektojmë Anglinë. Por, nëse them se nuk luaj për fitore, do ta ndërroja profesionin,” ka shtuar ai.

NGA KONFERENCA

200% ndaj Islandës për fitore

Foto: FSHF

9 September, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Edy Reja, në konferencën e sotme për shtyp, para ndeshjes së kuqezinjëve ndaj Islandës ka kërkuar…

GARETH SOUTHGATE

Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë ndaj Kosovës

Julian Finney/Getty Images

9 September, 2019 @16:19

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka kërkuar nga sulmuesi i ekipit Marcus Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë e tij në…

KOSOVA

Nisen për në Angli

FOTO / ffk

9 September, 2019 @11:01

Kombëtarja e Kosovës, është nisur për në Angli. Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes, ndeshjen kundër Anglisë do të luajnë të…

BASTORET

Islanda favorite në Elbasan Arena

Foto; FSHF/fb

9 September, 2019 @8:22

Rezultatet jo të mira dhe ecuria jo e kënaqshme e kuqezinjëve, ka bërë që bastoret të kuotojnë lirshëm Islandën si…

BASTORET

Anglia favorite absolute, kaq japin bastoret për fitoren e Kosovës

Foto: FA/fb

9 September, 2019 @8:12

Një ditë para ndeshjes së pestë të Kosovës në ciklin kualifikues për EURO 2020, bastoret kanë rreshtuar normalisht gjysmëfinalistin e…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020