CHELSEA

Chelsea i kthehet fitoreve

REUTERS/Eddie Keogh

9 February, 2013 @18:14

Pas barazimit me Readingun dhe humbjes kundër Newcastle-it në dy javët e fundit në Premier League, Chelsea më në fund i është kthyer fitoreve.

Ekipi nga Stamford Bridge e mposhti skuadrën e Wigan Athletic me rezultat të thellë 4-1.

Serinë e golave e filloi mesfushori brazilian Ramires në minutën 23’, derisa Eden Hazard e dyfishoi epërsinë në minutën 56’. Dy minuta më vonë mysafirët i ngjallën shpresat me golin e sulmuesit Shaun Maloney, por londinezët ishin më të mirë në minutat e fundit të ndeshjes duke shënuar edhe dy herë me anë të Frank Lampardit dhe Marko Marinit.

Me këtë fitore Chelsea e ruajti vendin e tretë në tabelë, derisa Wigan mbetet në zonën e rrezikshme me vetëm 21 pikë të tubuara deri më tani.