Të gjitha lajmet

BLUES

Chelsea kalon Kazanin

REUTERS/Grigory Dukor

Chelsea kalon Kazanin

12 April, 2013 @0:20

Futbollistët rus të Rubin Kazanit mposhtën sonte Chelsean në ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Europa League, por fitorja e tyre nuk ishte e mjaftueshme për kualifikim. 

Chelsea kishte fituar ndeshjen e parë me rezultat 3-1 dhe fitorja e Rubin Kazanit me rezultat 3-2, ka sjellur rezultatin e përgjithshëm 5-4 në të mirë të londinezëve. 

Fernando Torres (5’) dhe Victor Moses (55’) kanë qenë golashënues për ekipin e Rafael Benitezit, që kaloi në gjysmëfinale të Europa League, derisa Marcano (51’), Gokdeniz Karadeniz (62’) dhe Natcho (75’) kanë shënuar për fitoren e pavlefshme të ekipit rus. 

Shorti i gjysmëfinales së Europa League hidhet nesër. EUROPA LEAGUE, SONTE:

Rubin Kazan - Chelsea 3-2 Chelsea kualifikohet

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

MEDIA TALK

Shkupi gati t’ia shet senegalezin Fenerbahçes

Foto: FCShkupi/fb

6 May, 2020 @18:55

Skuadra e Shkupit që është në mes të tabelës në Maqedoninë Veriore dhe me gjasa të mira për të marrë…

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e…

Të gjitha lajmet nga Europa League