Të gjitha lajmet

SHQIP

Cikalleshi ndërron ambient në Superligën e Turqisë

Foto: ntvspor.net

Cikalleshi ndërron ambient në Superligën e Turqisë

29 August, 2018 @21:05

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka ndërruar ambient në Superligën turke. Cikalleshi, deri më tani ishte pjesë e skuadrës Osmanlispor, derisa arriti marrëveshje me skuadrën nga Izmiri, Göztepe. 28 vjeçari, deri më tani në Turqi ka luajtur në skuadra si: Basaksehir, Akhisarspor dhe Osmanlispor. Sokoli gjatë karrierës së tij në Superligën turke ka luajtur në 70 ndeshje dhe ka shënuar 19 gola, ndërsa në Kupë të Turqisë luajti në 20 ndeshje dhe i tundi rrjetat 12 herë.

PËRFAQËSUESJA

Fidan Aliti ftohet në përfaqësuese

28 August, 2018 @22:09

Mbrojtësi kosovar i skuadrës së Skënderbeut, Fidan Aliti, do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit të Kosovës, Bernard Challandes, për…

INTERNATIONAL

Lojtari i Gjilanit ftohet nga përfaqësuesja

Foto: SC Gjilani

28 August, 2018 @18:04

Një nga përforcimet e Gjilanit këtë verë, futbollisti Wilber Perez, ka pranuar ftesë nga përfaqësuesja e Guatamalas në futboll. Shteti…

MIGJEN BASHA

Debuton me fitore

Foto: aris/fb

28 August, 2018 @0:11

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, ka debutuar me fitore në ekipin e tij të ri, Aris. Aris ka mposhtur…

UNITED - SPURS

Spurs perfekt, shton presionin ndaj Mourinhos

Fotot: PremierLeague/fb

27 August, 2018 @22:56

Tre gola të shënuara në pjesë të dytë dhe fitorja e parë e Tottenhamit pas vitit 2014 në Old Trafford…

JAVA E DYTË

Liga e Parë, orari për xhiron e dytë

BOROZANI / E.D

27 August, 2018 @18:04

Në kuadër të xhiros së dytë në Ligën e Parë, 3 ndeshje do të luhen të shtunën, ndërsa 5 të…

JAVA E TRETË

Orari për xhiron e tretë

BOROZANI / D.SH

27 August, 2018 @17:52

Është publikuar orari për xhiron e tretë të Superligës së Kosovës në futboll. Kjo xhiro fillon ditën e premte me…

SHQIP NË BOTË

Eros Grezda nën drejtimin e Gerrardit?

27 August, 2018 @17:27

Eros Grezda shumë shpejt mund të ndërrojë ambient. "Index.hr", një nga mediat kroate, shkruan që sulmuesi gjakovar është në radarin…

LIRIDON LATIFI

Shënoi të parin e stinorit

Foto: Puskas Akademia/Flickr

27 August, 2018 @15:47

Krahu i kombëtares shqiptare, Liridon Latifi, i cili qe dy stinorë është duke luajtur në elitën e futbollit hungarez për…

PORTIERI I PRISHTINËS

Bekaj merr ftesë nga Challandes

BOROZANI/ D. S.

27 August, 2018 @14:46

Njëri ndër lojtarët e parë të konfirmuar për ndeshjet e shtatorit për Kosovën në kuadër të Ligës së Kombeve është…

ÇMIMET

Biletat për Skoci-Shqipëri në shitje

27 August, 2018 @14:38

Kanë dalë në shitje nga Federata skoceze e futbollit biletat për ndeshjen Skoci-Shqipëri, që zhvillohet më 10 shtator 2018. Ndeshja…

LIRIA

Ekipi i vetëm që ende s’ka shijuar gol në 2018/19

Pamje nga stinori i kaluar/ BOROZANI/ A. P.

27 August, 2018 @14:16

Kanë kaluar dy xhirot e para në Superligë të Kosovës dhe është një ekip i vetëm që ende nuk ka…

REFEREE

Nuza me ndihmësit, referojnë ndeshje ndërkombëtare

15 November, 2018 @13:42

Gjyqtari i njohur kosovar me stemën e FIFA-së, Genc Nuza, së bashku me ndihmësit e tij do të ndajë drejtësinë…

MIQËSORJA E NATËS

Zvicra turpërohet nga Katari

Foto: bild.de/via google

14 November, 2018 @22:43

Në duelin miqësor të zhvilluar sonte në kuadër të përgatitjeve të Zvicrës për përballjen vendimtare në Grupin 2 të…

PO NË KËTË DATË

6-vjetori i ‘atij golit’ të Zlatan Ibrahimovic

14 November, 2018 @11:13

Po në këtë datë në vitin 2012, Zlatan Ibrahimovic zhvilloi një nga paraqitjet më të mira individuale të këtij shekulli.…

LISTA E RIVALIT TË FUNDIT

Azerbajxhani shpall listën, kërkon kreun

13 November, 2018 @0:00

Azerbajxhani është ekipi i vetëm në grup të Kosovës, që bashkë me Kosovën nuk ka pësuar. Konsdierohet si favorit për…

LISTA E MALTEZËVE

Malta, gati për Kosovën

Foto: mfa.com.mt

12 November, 2018 @18:08

Përfaqësuesja e Maltës është gati për t'i dalë përballë Kosovës në kuadër të ndeshjes së radhës në Ligë të Kombeve.…

Të gjitha lajmet nga International