Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KONYA 2-1 ISTANBUL

Cikalleshi përsëri vendimtar, shënon për fitore

Cikalleshi përsëri vendimtar, shënon për fitore


22 August, 2021 @22:03

Pas golit të shënuar në xhiron e parë për ekipin e tij dhe pasi që ia solli tre pikëshin e parë të stinorit, sulmuesi i Shqipërisë Sokol Cikalleshi ka vazhduar njëjtë edhe në xhiron e dytë.

Cikalleshi ka shënuar golin e dytë dhe të fitores së ekipit të tij Konyaspor në përballje ndaj ish-kampionit Basaksehir në fitoren 2-1 [Endri Çekiçi 51, Sokol Cikalleshi 87 - Ndayishimiye 45].

Asistim për golin e Sokolit e bëri reprezentuesi i Kosovës, Zymer Bytyqi, ndërsa golin e parë të Konyës e shënoi një tjetër lojtar i Shqipërisë, Endri Çekiçi, pasi që ekipi i tyre ishte në disavantazh që nga fundi i pjesës së parë.

Cikalleshi luajti për 90-minuta sot, Çekiçi pas startit u zëvendësua në minutën e fundit të ndeshjes, ndërsa Zymer Bytyqi që gjithashtu ishte në 11-shen e parë, u zëvendësua në kohën shtesë të ndeshjes për arsyet taktike të trajnerit turko-gjerman, Ersan Parlatan.

 


ATLETICO 1-0 ELCHE

Kampioni s’gabon, dy ndeshje dy fitore

La Liga

Kampioni s’gabon, dy ndeshje dy fitore

22/08/21 @ 21:56

BAYERN 3-2 KOLN

Gnabry ia sjell fitoren e parë Bayernit

Bundesliga

Gnabry ia sjell fitoren e parë Bayernit

22/08/21 @ 21:50

XHERDAN SHAQIRI

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

Premier League/Ligue 1/Transfere

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

22/08/21 @ 21:43

UDINESE 2-2 JUVENTUS

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

Serie A

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

22/08/21 @ 21:30

TRAJNERI I BALLKANIT

Isufi: Dy gabime, pësuam dy herë

FFK Superliga

Isufi: Dy gabime, pësuam dy herë

22/08/21 @ 21:16

TRAJERI I DUKAGJINIT

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

FFK Superliga

Dallku: Nuk jemi turistë në Superligë

22/08/21 @ 21:10

MEDIA TALK

Reja: Seri rezultatesh pozitive

Kombëtarja

Reja: Seri rezultatesh pozitive

20/08/21 @ 10:19

DATA E SHITJES

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

19/08/21 @ 17:43

DUELET E SHTATORIT

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Telashe me stadium, Shqipëria si vendase nuk luan në “Air Albania”

19/08/21 @ 17:34

LISTA E LOJTARËVE

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja/International

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

17/08/21 @ 11:41

FIFA RANKING - GUSHT 2021

Shqipëria bie në renditjen e FIFAs

Kombëtarja/International

Shqipëria bie në renditjen e FIFAs

12/08/21 @ 14:22

KRAHU I KOMBËTARES

Odise Roshi në ligën e dytë turke

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Odise Roshi në ligën e dytë turke

09/08/21 @ 15:46

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Kombëtarja

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

22/07/21 @ 17:03

SULMUESI KUQEZI

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

Kombëtarja/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

22/07/21 @ 09:10

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja