Të gjitha lajmet

Cristiano ngrit Juven në pozitën e tretë

Cristiano ngrit Juven në pozitën e tretë


22 February, 2021 @22:42

Pas humbjeve ndaj Napolit dhe Portos, të njëpasnjëshme, Zonja e Vjetër nga Torinoja ishte në presion për të nxjerrë rezultat.

E falë Cristiano Ronaldos dhe kundërshtarit të sontëm, Crotone, gjithçka kaloi lehtë për bianconerët, derisa kapërcyen në tabelë 3 pozita, për të ardhur në të tretin vend - dhe tash për t’i qëndruar në “qafë” dyshes milaneze, Inter dhe Milan.

Juventus dominoi ndeshjen, derisa Cristiano Ronaldo s’fali kundërshtarin për të shënuar dy herë në fund të pjesës së parë, me mundësi të mirë edhe për hat-trick.

E në pjesë të dytë Weston McKennie komletoi rezultatin përfundimtar të ndeshjes dhe ktheu Andrea Pirlon te fitoret, për 3-0 [Cristiano Ronaldo 38, 45, McKennie 66].

Derisa tash Juve qëndron në 45 pikë, me 4 më pak se Milan i dyti dhe 8 më pak se Inter i pari, Cristiano Ronaldo në anën tjetër del në krye të listës së golashënuesve të Serie A-së, duke lënë pas Romelu Lukakun. Cristiano ka tash 18, Lukaku mbetet te 17 golat e tij.


THE HAMMERS

Rice shpreson që Lingard të qëndrojë

Premier League

Rice shpreson që Lingard të qëndrojë

22/02/21 @ 21:55

LA LIGA

Toni Kroos e ‘fton’ Alaba-n që t’i bashkohet Real Madrid-it

Bundesliga/La Liga/Transfere

Toni Kroos e ‘fton’ Alaba-n që t’i bashkohet Real Madrid-it

22/02/21 @ 20:25

SHQIP në BOTË

Voca 90min, Çekiçi 45min në barazimin e skuadrës

International

Voca 90min, Çekiçi 45min në barazimin e skuadrës

22/02/21 @ 19:25

LLAPI

Llapi fillon përgatitjet për Trepçën’89

FFK Superliga

Llapi fillon përgatitjet për Trepçën’89

22/02/21 @ 19:00

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

11-SHET

Voca startues kundër Rizesporit

International

Voca startues kundër Rizesporit

22/02/21 @ 16:15

LA LIGA

Courtois heroi i Real Madridit

La Liga

Courtois heroi i Real Madridit

22/02/21 @ 15:13

TRANSFER

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

22/02/21 @ 15:12

REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e xhiros, derbi Prishtina-Drita me Malokun kryesor

FFK Superliga

Përcaktohen gjyqtarët e xhiros, derbi Prishtina-Drita me Malokun kryesor

22/02/21 @ 15:07

BIANCONERI

Juventus interesohet përsëri për Locatellin

Premier League/Serie A/Transfere

Juventus interesohet përsëri për Locatellin

22/02/21 @ 14:40

TRANSFER

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

22/02/21 @ 15:12

MILANO

Inter dhe Milan rivalizojnë për Ikone

Serie A/Ligue 1/Transfere

Inter dhe Milan rivalizojnë për Ikone

22/02/21 @ 14:40

BIANCONERI

Juventus interesohet përsëri për Locatellin

Premier League/Serie A/Transfere

Juventus interesohet përsëri për Locatellin

22/02/21 @ 14:40

PLAYER RATINGS

Inter-Milan, notat e futbollistëve

Serie A

Inter-Milan, notat e futbollistëve

21/02/21 @ 18:48

MILAN 0-3 INTER

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

Serie A

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

21/02/21 @ 17:03

SERIE A

Eusebio Di Francesko afër shkarkimit

Serie A

Eusebio Di Francesko afër shkarkimit

21/02/21 @ 10:45

SERIE A

Klubet e Seria A në garë për talentin e Palmeiras

Serie A/Transfere

Klubet e Seria A në garë për talentin e Palmeiras

21/02/21 @ 10:24

LAZIO - SAMPDORIA

27 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios

Serie A

27 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios

20/02/21 @ 18:04

TRANSFER

Tottenham dëshiron Skriniar

Premier League/Serie A/Transfere

Tottenham dëshiron Skriniar

20/02/21 @ 17:38

TRANSFER

Liverpool po mendon për DePaul

Premier League/Serie A/Transfere

Liverpool po mendon për DePaul

20/02/21 @ 17:20


Të gjitha lajmet nga Serie A