Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DANIMARKA

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

FOTO / Arian Paçarizi

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020


26 May, 2021 @13:34

Danimarka është gati për EURO 2020.

Është publikuar lista përfundimtare me 26 lojtarë për Kampionatin Evropian, që fillon më 11 qershor.

LISTA E DANIMARKËS

Portierë: Kasper Schmeichel, Frederick Ronnow, Jonas Lossl,

Mbrojtësit: Jens Stryger Larsen, Simon Kjær, Andreas Christensen, Joachim Andersen, Daniel Wass, Mathias Jørgensen, Joakim Mæhle, Jannik Vestergaard, Nicolai Boilesen

Mesfushorët: Mathias Jensen, Christian Nørgaard, Pierre-Emile Højbjerg, Thomas Delaney, Anders Christiansen, Christian Eriksen, Mikkel Damsgaard, Robert Skov

Sulmuesit: Martin Braithwaite, Andreas Cornelius, Andreas Skov Olsen, Yussuf Poulsen, Kasper Dolberg, Jonas Wind.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani