Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DERI NË FISHKËLLIMËN E FUNDIT

Betejat e fundit, për të fituar luftën

Futbollistët e Teutës janë në pole-position sa i përket titullit kampion. A do t'ia arrijnë?

Betejat e fundit, për të fituar luftën


26 May, 2021 @11:28

Xhiroja e fundit e Kategorisë Superiore sot, që nis në ora 17:00 pritet të sjellë emocionet më të mëdha nga të gjitha ligat këtë stinor.

Teuta, e drejtuar nga shkodrani Edi Martini, që është në pole-position pritet të ketë punën e lehtë, pasi që pret në shtëpi Apoloninë e rënë nga elita.

Nga ndjekësi i parë, Vllaznia e Shkodrës e drejtuar nga ish-futbollisti gjerman Thomas Brdaric, pret rivalin tjetër për titull, Laçin që drejtohet nga Shpëtim Duro.

Në anën tjetër, përballje jetike në Ballsh. Bylisi që po lufton për mbijetesë duhet të fitojë ndaj Partizanit për të shpresuar Superioren edhe një stinor, ndërkaq kryeqytetasit e drejtuar nga Ilir Daja presin gabimet e dyshes kryesore për të kapur titullin me fitore.

Duelet e xhiros së fundit në Superiore janë (e mërkurë, 26.05.2021, 17:00):

Kukësi-Kastrioti
Bylis-Partizani
Vllaznia-Laçi
Teuta-Apolonia
Tirana-Skenderbeu

TABELA AKTUALE:

1. Teuta 63p (kampion dhe UCL)
-
2. Vllaznia 63p (nënkampion dhe UECL)
3. Partizani 62p (UECL)
-
4. Laçi 61p
5. Tirana 55p
6. Kukësi 45p
7. Skenderbeu 37p
-
8. Kastrioti 32p (barazh)
-
9. Bylis 31p (rënie nga liga)
10. Apolonia 21p (rënie nga liga)

info: *në kllapa është arritja për pozitën, sipas renditjes, që mund të ndërrojë pas ndeshjeve të fundit të stinorit


MIQËSORE

Lista e Shqipërisë për dy ndeshjet miqësore

Kombëtarja

Lista e Shqipërisë për dy ndeshjet miqësore

26/05/21 @ 11:03

GJILANI

Gjilani vazhdon kontratën edhe me një futbollist

FFK Superliga

Gjilani vazhdon kontratën edhe me një futbollist

26/05/21 @ 10:57

ZYRTARE

Domgjoni transferohet në elitën holandeze

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Domgjoni transferohet në elitën holandeze

26/05/21 @ 09:30

KOSOVA U21

Florent Hoti: E ndjej veten kosovar, Andorrën duhet ta mposhtim!

Përfaqësuesja

Florent Hoti: E ndjej veten kosovar, Andorrën duhet ta mposhtim!

26/05/21 @ 08:59

KOSOVA U21

Veton Tusha: Më se të përgatitur, dua të shënoj!

International

Veton Tusha: Më se të përgatitur, dua të shënoj!

26/05/21 @ 08:44

KOSOVA U21

Kosova U21, orari i stërvitjes së ardhshme

Përfaqësuesja

Kosova U21, orari i stërvitjes së ardhshme

26/05/21 @ 08:37

NGA KE E FFK-së

Disa ndeshje po investigohen

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disa ndeshje po investigohen

26/05/21 @ 08:36

PARTIZANI

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

18/06/21 @ 13:17

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

TRANSFER

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

03/06/21 @ 20:30

KUKËS

Mirel Josa ndahet me klubin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Mirel Josa ndahet me klubin

03/06/21 @ 15:17

KUPA E SHQIPËRISË

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

31/05/21 @ 22:25

TIRANA

Tirana vazhdon me trajnerin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana vazhdon me trajnerin

31/05/21 @ 22:21

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

FSHF Kategoria Superiore

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

31/05/21 @ 13:14

SUPERIORE

Kastrioti mbetet në Superiore

FSHF Kategoria Superiore

Kastrioti mbetet në Superiore

30/05/21 @ 22:09


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore