Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA KE E FFK-së

Disa ndeshje po investigohen

Disa ndeshje po investigohen


26 May, 2021 @8:36

Federata e Futbollit të Kosovës në mbledhjen e fundit të Komitetit Ekzekutiv të saj ka bërë të ditur se disa ndeshje të futbollit kosovar janë nën investigim.

FFK nuk ka bërë të ditur në komunikatën e lëshuar për cilat ndeshje po bëhet fjalë, mirëpo ka lënë të kuptohet se disa prej tyre janë nën llupën e hulumtuesve që po kërkojnë dëshmi për të qartësuar epilogjet e ndeshjeve.

“Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mbajti mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, e ku diskutoi për shumë çështje në futbollin e Kosovës. KE analizoi dhe diskutoi për rrjedhën dhe përfundimin e garave në këtë edicion, duke konstatuar se garat patën rrjedhë sipas dinamikës së paraparë si dhe përfundim të mirë, duke mos përjashtuar faktin se disa ndeshje janë nën investigim,” ka qartësuar FFK-ja ndër të tjera në njoftimin e lëshuar dje.

Kujtojmë, nëpër media është përfolur disa herë dhe rreth një muaj pa përfunduar stinori se dihen cilat skuadra do të dalin në gara evropiane këtë stinor, ndërsa dilema e vetme ka qenë se kush po bie nga elita.


ZYRTARE

Domgjoni transferohet në elitën holandeze

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Domgjoni transferohet në elitën holandeze

26/05/21 @ 09:30

MEDIA

Shqetësime te Inter, Conte drejt largimit?

Serie A/Transfere

Shqetësime te Inter, Conte drejt largimit?

26/05/21 @ 08:12

KOSOVA U21

Kosova U21 nis përgatitjet, këta janë ndihmëstrajnerët e skuadrës

Përfaqësuesja

Kosova U21 nis përgatitjet, këta janë ndihmëstrajnerët e skuadrës

26/05/21 @ 08:28

VENDIMI I KG-së

Disiplinorja rehat pas xhiros së fundit

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disiplinorja rehat pas xhiros së fundit

26/05/21 @ 08:07

GJILANI

Gjilani blindon Besar Musollin

FFK Superliga

Gjilani blindon Besar Musollin

25/05/21 @ 23:40

KOSOVA

Publikohet lista e Challandes, mungesa dhe emra të rinjë

Përfaqësuesja/International

Publikohet lista e Challandes, mungesa dhe emra të rinjë

25/05/21 @ 20:55

DRENICA

Largohet Rogova nga Drenica

FFK Superliga/Transfere

Largohet Rogova nga Drenica

26/06/21 @ 22:41

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

MALISHEVA

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

FFK Superliga/Transfere

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

25/06/21 @ 19:48

PRISHTINA

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

FFK Superliga

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

25/06/21 @ 18:23

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

VIDEO

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

FFK Superliga

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

24/06/21 @ 19:29

MALISHEVA

Dy nënshkrime të reja nga Malisheva

FFK Superliga

Dy nënshkrime të reja nga Malisheva

24/06/21 @ 19:09

GJILANI

Të larguarit e Gjilanit deri më tani

FFK Superliga

Të larguarit e Gjilanit deri më tani

24/06/21 @ 16:09

GJILANI

Gjilani fillon fazën përgatitore nesër

FFK Superliga

Gjilani fillon fazën përgatitore nesër

24/06/21 @ 13:00


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga