Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA FINALES

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

Foto: UEL

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery


26 May, 2021 @12:14

Manchester United sonte do të kërkojë trofeun e parë nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer.

Djajtë e kuq ndeshen me Villarrealin në finalen e UEFA Europa League sonte, në ndeshjen që fillon prej orës 21:00, ndërsa luhet në Gdansk të Polonisë.

Villarreal drejtohet nga ish-trajneri i Sevillës dhe Arsenalit, Unai Emery, që njihet si specialist i kësaj gare, meqë e ka fituar tri herë përgjatë karrierës së tij këtë garë.

uel

Përndryshe katër takimet e mëhershme mes Manchester Unitedit dhe Villarrealit kanë përfunduar pa gola!

Sa i përket UEFA Europa League, Manchester United ka arritur një herë në finale të garës dhe e ka fituar atë, ndaj Ajaxit në 2016/17. Ndërsa për Villarrealin, kjo do të ishte hera e parë.

FORMACIONET E MUNDSHME:

VILLARREAL: Rulli/Asenjo; Foyth, Albiol, Torres, Pedraza; Pino, Capoue, Parejo, Trigueros: Moreno, Bacca;

MANCHESTER UNITED: De Gea; Wan-Bissaka, Bailly, Lindelöf, Shaw; McTominay, Fred; Rashford, Bruno Fernandes, Pogba; Cavani.


DERI NË FISHKËLLIMËN E FUNDIT

Betejat e fundit, për të fituar luftën

FSHF Kategoria Superiore

Betejat e fundit, për të fituar luftën

26/05/21 @ 11:28

MIQËSORE

Lista e Shqipërisë për dy ndeshjet miqësore

Kombëtarja

Lista e Shqipërisë për dy ndeshjet miqësore

26/05/21 @ 11:03

GJILANI

Gjilani vazhdon kontratën edhe me një futbollist

FFK Superliga

Gjilani vazhdon kontratën edhe me një futbollist

26/05/21 @ 10:57

ZYRTARE

Domgjoni transferohet në elitën holandeze

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Domgjoni transferohet në elitën holandeze

26/05/21 @ 09:30

KOSOVA U21

Florent Hoti: E ndjej veten kosovar, Andorrën duhet ta mposhtim!

Përfaqësuesja

Florent Hoti: E ndjej veten kosovar, Andorrën duhet ta mposhtim!

26/05/21 @ 08:59

KOSOVA U21

Veton Tusha: Më se të përgatitur, dua të shënoj!

International

Veton Tusha: Më se të përgatitur, dua të shënoj!

26/05/21 @ 08:44

KOSOVA U21

Kosova U21, orari i stërvitjes së ardhshme

Përfaqësuesja

Kosova U21, orari i stërvitjes së ardhshme

26/05/21 @ 08:37

NGA KE E FFK-së

Disa ndeshje po investigohen

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disa ndeshje po investigohen

26/05/21 @ 08:36

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

CONFERENCE LEAGUE

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

Europa League

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

15/06/21 @ 13:42

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

Europa League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

27/05/21 @ 00:37

FINALJA E EUROPA LEAGUE

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

Europa League/Premier League/La Liga/International

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

26/05/21 @ 23:58

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03


 
Të gjitha lajmet nga Europa League