Të gjitha lajmet

REAL MADRID - AJAX

Debakël në Bernabeu

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

Debakël në Bernabeu

5 March, 2019 @23:26

Real Madrid
Ajax
Real Madrid 1 : 4 Ajax
Marco ASENSIO 70' 7' Hakim ZIYECH, 18' David NERES, 62' Dusan TADIC, 72' Lasse SCHONE

Stadiumi: Santiago Bernabeu, Madrid.

Rekord kampioni dhe mbrojtësi i titullit të kampionit në Evropë, Real Madrid, është turpëruar para tifozëve sonte, duke u mposhtur rëndë nga të rinjtë e Ajaxit në Santiago Bernabeu 1-4.

E pashpjegueshme dhe e paarsyetueshme loja e madrilenëve sonte, përkundër se meritat i shkojnë Ajaxit për brilancën dhe sigurinë e madhe përkundër moshës së re të lojtarëve dhe krahasuar me përvojën e vendasve, tejet të guximshëme.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Dy gola të pranuara brenda 45 minutave për të pasuar me dy të tjera në pjesë të dytë për përfundimtaren 1-4 dhe kualifikimin befasues të Ajaxit në çerekfinale.

Ajax

Real Madridi e kishte fituar ndeshjen e parë në Amsterdam Arena 1-2, por këtë nuk arriti ta mbrojë në Santiago Bernabeu sonte, pasi që pësoi 1-4 dhe me rezultatin e përgjithshëm Real Madrid 3 - 5 Ajax, ekipi holandez shkon përpara.

Mbrojtësi i titullit eliminohet nga gara dhe Liga e Kampionëve këtë stinor do të ketë fitues të ri.

E sa i përket lojës së Lasse Schones, atë do ta mund të shohim nga afër në Prishtinë, më 21 mars kur luhet Kosova - Danimarka.

KOSOVA - HAITI

5 vjet

TOPSPORTI/ Erdis Driza

5 March, 2019 @21:22

Në kujtim të ditës historike, kur Kosova (për herë të parë luajti ndeshje si vendas, me leje të FIFAs që…

BALLKANI - DRITA

Drita rikthehet në pjesë të dytë

5 March, 2019 @15:25

Në ndeshjen hapëse të xhiros XXI në Superligën e Kosovës në futboll, Drita e mposhti Ballkanin me rezultat 1-2. Pas…

ANDREA PIRLO

Pirlo kthehet te Juventus

Foto: FIFA

4 March, 2019 @22:28

Raportet e mediave italiane kanë bërë të ditur se mesfushori i famshëm i Italisë, Andrea Pirlo pritet të kthehet te…

DAILY MAIL

Icardi për Lukakun

4 March, 2019 @22:02

Britanikja Daily Mail në faqet sportive të saj ka bërë të ditur se Manchester United është i interesuar të ndërrojë…

DUELET E XHIROS

Superliga vazhdon nesër

Foto: KFLlapi/fb

4 March, 2019 @14:05

Xhiroja e XXI e Superligës së Kosovës në futboll vazhdon nesër. Pas ndeshjeve të xhiros XX që sollën rezultate…

LIRIA

Liria zyrtarizon trajnerin e ri

BOROZANI / ARKIV

3 March, 2019 @19:46

Pas shkarkimit të italianit Vincenzo Alberto Annese për shkak të rezultateve të dobëta, Liria sot ka njoftuar opinionin për përzgjedhjen…

EVERTON - LIVERPOOL

Baraz në Merseyside, kreu Cityt

3 March, 2019 @19:13

Për të tretin sezon me radhë, takimi mes Evertonit e Liverpoolit në “Goodison Park” ka përfunduar 0-0, gjë që nuk…

FULHAM - CHELSEA

Chelsea s’gabon në “Craven Cottage”

3 March, 2019 @16:59

Pas disa rezultateve të dobëta në muajin shkurt, Chelsea dalëngadalë ka filluar ta marrë veten. Fillimisht skuadra e Sarrit fitoi…

BESA - TREPÇA

Fitore minimale për Besën

3 March, 2019 @15:07

Në ndeshjen e luajtur ndaj Trepçës në shtëpi, skuadra e Besës ka arritur të shënojë fitore minimale 1-0, për të…

DRENASI - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ndalet në Drenas

3 March, 2019 @15:04

Pas fitores ndaj Dritës në kuadër të Kupës dhe ndaj 2 Korrikut në kuadër të ligës, Vëllaznimi është ndalur sot…

VIRTUAL REALITY

Camp Nou me VR, stadiumi i parë me 5G

Fotot: FCBarcelona Official

1 March, 2019 @11:21

Klubi i futbollit të Barcelonës ka njoftuar zyrtarisht se Camp Nou do të bëhet stadiumi i parë në Evropë me…

E FUNDIT

UEFA ia beson FFK-së organizimin e rrethit paraeliminator të Championsit

27 February, 2019 @14:51

Federata e Futbollit e Kosovës ka marrë një lajm shumë të mirë nga UEFA. Në fakt, organi qeverisës i futbollit…

SCHALKE 04 - MANCHESTER CITY

City me 10 lojtarë, në minutën e fundit përmbys Schalken

Foto: UefaChampionsLeague/fb

20 February, 2019 @23:13

Goleadë në Gelsenkirchen, derisa Manchester City sa me përvojë aq edhe me fat ka arritur që të sigurojë fitoren në…

ATLETICO MADRID - JUVENTUS

Atletico ia vështirëson rrugën për finale

20 February, 2019 @22:58

Finalja e tretë për Juventusin në pesë vitet e fundit duket të jetë vështirësuar shumë. Bianconerët që synim kryesor në…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

Të gjitha lajmet nga Champions League