Të gjitha lajmet

DAILY MAIL

Icardi për Lukakun

Icardi për Lukakun

4 March, 2019 @22:02

Britanikja Daily Mail në faqet sportive të saj ka bërë të ditur se Manchester United është i interesuar të ndërrojë kokë-për-kokë sulmuesin Romelu Lukaku me atë të Interit, Mauro Icardi.

Përkundër formës në ngritje nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaerit, Manchester United duket të jetë i interesuar për një lëvizje të tillë ka bërë të ditur gazeta.

Ndërsa në anën tjetër Interi duket se ka përfunduar gjithçka me Mauro Icardin. Sulmuesi argjentinas nuk duket të jetë në planet e neroazzurëve pas zhvillimeve të fundit dhe më parë kanë shprehur interesim për belgun gjigand, që tashmë mund edhe të realizohet.

Një gjë e tillë për momentin duket të jetë larg marrëveshjes përfundimtare. United me siguri nuk do të merrte një problematik si Icardi, tashmë kur gjakrat janë qetësuar në Old Trafford dhe gjithçka po shkon mirë.

Sidoqoftë, për këtë duhet pritur vera 2019, kur edhe lëvizjet më interesante mund të ndodhin.

DUELET E XHIROS

Superliga vazhdon nesër

Foto: KFLlapi/fb

4 March, 2019 @14:05

Xhiroja e XXI e Superligës së Kosovës në futboll vazhdon nesër. Pas ndeshjeve të xhiros XX që sollën rezultate…

LIRIA

Liria zyrtarizon trajnerin e ri

BOROZANI / ARKIV

3 March, 2019 @19:46

Pas shkarkimit të italianit Vincenzo Alberto Annese për shkak të rezultateve të dobëta, Liria sot ka njoftuar opinionin për përzgjedhjen…

EVERTON - LIVERPOOL

Baraz në Merseyside, kreu Cityt

3 March, 2019 @19:13

Për të tretin sezon me radhë, takimi mes Evertonit e Liverpoolit në “Goodison Park” ka përfunduar 0-0, gjë që nuk…

FULHAM - CHELSEA

Chelsea s’gabon në “Craven Cottage”

3 March, 2019 @16:59

Pas disa rezultateve të dobëta në muajin shkurt, Chelsea dalëngadalë ka filluar ta marrë veten. Fillimisht skuadra e Sarrit fitoi…

BESA - TREPÇA

Fitore minimale për Besën

3 March, 2019 @15:07

Në ndeshjen e luajtur ndaj Trepçës në shtëpi, skuadra e Besës ka arritur të shënojë fitore minimale 1-0, për të…

DRENASI - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ndalet në Drenas

3 March, 2019 @15:04

Pas fitores ndaj Dritës në kuadër të Kupës dhe ndaj 2 Korrikut në kuadër të ligës, Vëllaznimi është ndalur sot…

VUSHTRRIA - KIKA

E dhjeta me radhë për liderin!

3 March, 2019 @14:57

Vjen fitorja e dhjetë me radhë për skuadrën e Vushtrrisë në Ligën e Parë. Lideri i Ligës së Parë sot…

WATFORD - LEICESTER

Rodgers debuton me disfatë

3 March, 2019 @14:53

Në ndeshjen e tij të parë si kryetrajner i Leicester Cityt, Brendan Rodgers ka pësuar humbje. Skuadra e tij u…

EL CLASICO

Rakitic vendos El Clasicon, hap i madh për titull

2 March, 2019 @22:39

Për të dytën herë brenda pak ditëve, Barcelona e ka mposhtur edhe sonte Real Madridin në Bernabeu. Ditë më parë…

EVERTON - LIVERPOOL

Baraz në Merseyside, kreu Cityt

3 March, 2019 @19:13

Për të tretin sezon me radhë, takimi mes Evertonit e Liverpoolit në “Goodison Park” ka përfunduar 0-0, gjë që nuk…

FULHAM - CHELSEA

Chelsea s’gabon në “Craven Cottage”

3 March, 2019 @16:59

Pas disa rezultateve të dobëta në muajin shkurt, Chelsea dalëngadalë ka filluar ta marrë veten. Fillimisht skuadra e Sarrit fitoi…

WATFORD - LEICESTER

Rodgers debuton me disfatë

3 March, 2019 @14:53

Në ndeshjen e tij të parë si kryetrajner i Leicester Cityt, Brendan Rodgers ka pësuar humbje. Skuadra e tij u…

CHAMPIONSHIP

Celina shënon në fitoren e Swanseat

2 March, 2019 @18:34

Në fitoren e shënuar me rezultat 2-0 ndaj Boltonit në shtëpi, njërin nga golat e Swanseat e shënoi Bersant Celina. …

TOTTENHAM - ARSENAL

Çdo gjë përveç fituesit në derbin e Londrës Veriore!

2 March, 2019 @15:46

Gola, penallti, karton të kuq, ndërhyrje, pritje të portierëve, gabime të gjyqtarit, por jo edhe fitues! Derbi i Londrës Veriore…

Të gjitha lajmet nga Premier League