Të gjitha lajmet

ANDREA PIRLO

Pirlo kthehet te Juventus

Foto: FIFA

Pirlo kthehet te Juventus

4 March, 2019 @22:28

Raportet e mediave italiane kanë bërë të ditur se mesfushori i famshëm i Italisë, Andrea Pirlo pritet të kthehet te ekipi i tij i dikurshëm, Juventus.

Sipas Corriere della Seras, Juventus dëshiro që Pirlo të drejtojë ekipin U23 të Juventusit në vijim, pasi që janë duke planifikuar largimin e trajnerit të deritashëm të këtij ekipi, Mauro Zironcelli.

DAILY MAIL

Icardi për Lukakun

4 March, 2019 @22:02

Britanikja Daily Mail në faqet sportive të saj ka bërë të ditur se Manchester United është i interesuar të ndërrojë…

DUELET E XHIROS

Superliga vazhdon nesër

Foto: KFLlapi/fb

4 March, 2019 @14:05

Xhiroja e XXI e Superligës së Kosovës në futboll vazhdon nesër. Pas ndeshjeve të xhiros XX që sollën rezultate…

LIRIA

Liria zyrtarizon trajnerin e ri

BOROZANI / ARKIV

3 March, 2019 @19:46

Pas shkarkimit të italianit Vincenzo Alberto Annese për shkak të rezultateve të dobëta, Liria sot ka njoftuar opinionin për përzgjedhjen…

EVERTON - LIVERPOOL

Baraz në Merseyside, kreu Cityt

3 March, 2019 @19:13

Për të tretin sezon me radhë, takimi mes Evertonit e Liverpoolit në “Goodison Park” ka përfunduar 0-0, gjë që nuk…

FULHAM - CHELSEA

Chelsea s’gabon në “Craven Cottage”

3 March, 2019 @16:59

Pas disa rezultateve të dobëta në muajin shkurt, Chelsea dalëngadalë ka filluar ta marrë veten. Fillimisht skuadra e Sarrit fitoi…

BESA - TREPÇA

Fitore minimale për Besën

3 March, 2019 @15:07

Në ndeshjen e luajtur ndaj Trepçës në shtëpi, skuadra e Besës ka arritur të shënojë fitore minimale 1-0, për të…

DRENASI - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ndalet në Drenas

3 March, 2019 @15:04

Pas fitores ndaj Dritës në kuadër të Kupës dhe ndaj 2 Korrikut në kuadër të ligës, Vëllaznimi është ndalur sot…

VUSHTRRIA - KIKA

E dhjeta me radhë për liderin!

3 March, 2019 @14:57

Vjen fitorja e dhjetë me radhë për skuadrën e Vushtrrisë në Ligën e Parë. Lideri i Ligës së Parë sot…

WATFORD - LEICESTER

Rodgers debuton me disfatë

3 March, 2019 @14:53

Në ndeshjen e tij të parë si kryetrajner i Leicester Cityt, Brendan Rodgers ka pësuar humbje. Skuadra e tij u…

DAILY MAIL

Icardi për Lukakun

4 March, 2019 @22:02

Britanikja Daily Mail në faqet sportive të saj ka bërë të ditur se Manchester United është i interesuar të ndërrojë…

MILAN - SASSUOLO

Milani mbi Interin

2 March, 2019 @20:14

Me fitoren minimale ndaj Sassuolos, skuadra e Milanit ka arritur ta kalojë Interin në tabelën e klasifikimit. Trepikëshi i Milanit…

MILAN - EMPOLI

Prapë Piatek, prapë fitore

Foto: ACMilan/tw

22 February, 2019 @22:27

Fitorja e tretë me radhë e Milanit në Serie A dhe përsëri në listën e golashënuesve përforcimi i janarit, Krzysztof…

INTER - SAMPDORIA

Inter mban distancën ndaj Milanit me Nainggolanin

17 February, 2019 @21:53

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Sampdorian me diferencë minimale 2-1, përkundër se në pjesën më të madhe të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A