Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEBUTIM FANTASTIK

Debutim fantastik i vajzave U17, mposhtin 13:0 rivalet

Foto: FFK

Debutim fantastik i vajzave U17, mposhtin 13:0 rivalet


Teksti: FFK

24 September, 2021 @22:45

Kombëtarja e Kosovës U17 në konkurrencën e femrave ka bërë debutim ëndrrash në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2022.

Vajzat e reja dardane të udhëhequra nga përzgjedhësi Kushtrim Munishi, kanë shënuar fitore me rezultat të lartë 13:0 në duel me bashkëmoshataret e tyre të Kombëtares së Gjeorgjisë.

Kjo ishte ndeshja e parë e Dardaneve të reja në kuadër të Grupit 1 të Ligës B në kualifikimet për Euro2022, derisa kjo është fitorja me rezultatin më të lartë në ndeshje zyrtare në historinë e ekipeve tona kombëtare që nga anëtarësimi në UEFA e FIFA në vitin 2016.

Golat për Kosovën i realizuan Eriola Delija (19′, 35′), Rinesa Alija (45′, 50′, 66′), Bardha Gjonbalaj (21′), Rreze Gashi (55′, 82′, 88′), Aurora Racaj (62′, 70′) dhe Antigonë Shabani (90′).

Ndeshjen e radhës Dardanet do ta zhvillojnë më 27 shtator kundër Bjellorusisë, skuadër e cila sot arriti ta mposhtë Luksemburgun, me rezultat 2:0.

Suksesi në këtë fazë të kualifikimeve do t’ia mundësonte Kosovës të kalonte në Ligën A për fazën e dytë, ku konkurrenca është shumë më e fortë.


GREUTHER FURTH - BAYERN MUNCHEN

Brilianca e Bayernit s’ka fund

Bundesliga

Brilianca e Bayernit s’ka fund

24/09/21 @ 22:22

KUKËS

Më 15 tetor inaugurohet stadiumi i ri “Zeqir Ymeri”

FSHF Kategoria Superiore

Më 15 tetor inaugurohet stadiumi i ri “Zeqir Ymeri”

24/09/21 @ 18:19

ARBËRIA - FERIZAJI

Vojvoda vendos! Arbëria merr fitoren e parë të stinorit

FFK Liga e parë

Vojvoda vendos! Arbëria merr fitoren e parë të stinorit

24/09/21 @ 17:38

ONIX - A&N

A&N fiton në frymën e fundit, kërcen në pozitën e dytë

FFK Liga e parë

A&N fiton në frymën e fundit, kërcen në pozitën e dytë

24/09/21 @ 17:19

MEDIA

Lëndimi i Valonit, jo serioz

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/Ligue 1

Lëndimi i Valonit, jo serioz

23/09/21 @ 15:25

SHQIPËRIA 1-1 KOSOVA

Limani shënon, për pikë ndaj Shqipërisë

Përfaqësuesja

Limani shënon, për pikë ndaj Shqipërisë

16/09/21 @ 22:07

FIFA RANKING - SHTATOR 2021

Kosova në ballinë të FIFAs për ngritjen rekorde në renditje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova në ballinë të FIFAs për ngritjen rekorde në renditje

16/09/21 @ 11:28

GATI PËR NDESHJE

Për fillim të mbarë

Përfaqësuesja/International

Për fillim të mbarë

16/09/21 @ 11:12

KOSOVA (F)

Lista e Kosovës (F), kundër Shqipërisë dhe Norvegjisë

Përfaqësuesja

Lista e Kosovës (F), kundër Shqipërisë dhe Norvegjisë

15/09/21 @ 14:51

STATS @ KOSOVA - SPANJA

Statistikat Kosova-Spanja, spanjollët asnjëherë jashtë loje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Statistikat Kosova-Spanja, spanjollët asnjëherë jashtë loje

09/09/21 @ 00:31

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve të Kosovës, pas ndeshjes ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve të Kosovës, pas ndeshjes ndaj Spanjës

08/09/21 @ 23:58

VEDAT MURIQI

Muriqi kërkon falje për rastin e humbur: Është dashur të gjuaja më mirë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Muriqi kërkon falje për rastin e humbur: Është dashur të gjuaja më mirë

08/09/21 @ 23:46

LUIS ENRIQUE

Enrique: Kosova me filozofi loje si Spanja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique: Kosova me filozofi loje si Spanja

08/09/21 @ 23:39

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kurajo, punë, s’ka shumë skuadra që kanë aq raste ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kurajo, punë, s’ka shumë skuadra që kanë aq raste ndaj Spanjës

08/09/21 @ 23:31


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja