Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VENDIMI I KD-së

Delegati dhe zyrtari i ekipit, dënohen nga FFK-ja për lëshimin në Liria-Vëllaznimi

Delegati dhe zyrtari i ekipit, dënohen nga FFK-ja për lëshimin në Liria-Vëllaznimi


20 May, 2021 @12:21

Përballja ndërmjet Lirisë dhe Vëllaznimit në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës që në fushë përfundoi me fitoren e Vëllaznimit, ndërsa për shkak të lëshimit iu regjistrua Lirisë 3-0 me rezultat zyrtar, ka parë të dënuar edhe dy persona zyrtaë nga ky duel.

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka bërë të ditur se delegati i ndeshjes Liria-Vëllaznimi, Valon Duraku, është dënuar me ndalesë kryerje të detyrës zyrtare për 1 muaj, pasi që nuk i ka përmbushur detyrat e delegatit, duke lejuar aktivizimin e lojtarit në lojë, i cili nuk ishte evidentuar në protokoll zyrtar të ndeshejs dhe nuk ka paralajmëruar ekipin që nuk ka të drejtë loje.

Ndërsa, zyrtari i Vëllaznimit, Astrit Lloqani, është dënuar me ndalesë kryerjes së detyrës zyrtare në klub për 1 muaj pasi që ka lejuar aktivizimin e lojtarit që nuk ka qenë i evidentuar në protokoll zyrtar të ndeshjes.


PREMIER LEAGUE

Ruben Dias, “FWA Lojtari i sezonit” në Premier League

Premier League

Ruben Dias, “FWA Lojtari i sezonit” në Premier League

20/05/21 @ 11:21

BURNLEY 0-3 LIVERPOOL

Liverpooli pranë Ligës së Kampionëve

Premier League

Liverpooli pranë Ligës së Kampionëve

19/05/21 @ 23:34

COPPA ITALIA

Kupa e Juventusit

Serie A

Kupa e Juventusit

19/05/21 @ 23:21

KROACI

Lirim Kastrati e Arijan Ademi fitojnë Kupën e Kroacisë me Dinamo Zagrebin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati e Arijan Ademi fitojnë Kupën e Kroacisë me Dinamo Zagrebin

19/05/21 @ 22:57

SHQIPËRIA U17

Shqipëria barazon me Bosnjës, Bulku debuton si trajner

Kombëtarja

Shqipëria barazon me Bosnjës, Bulku debuton si trajner

19/05/21 @ 22:41

PALACE 1-3 ARSENAL

Arsenali fiton, i afrohet Europa League-s

Premier League

Arsenali fiton, i afrohet Europa League-s

19/05/21 @ 22:30

LIRIA

Liria drejt privatizimit, miratohet propozimi në Kuvend

FFK Liga e parë

Liria drejt privatizimit, miratohet propozimi në Kuvend

20/06/21 @ 16:32

ARBËRIA

Arbëria me trajner të ri

FFK Liga e parë

Arbëria me trajner të ri

20/06/21 @ 12:00

LIGA E DYTË 2021/22

Emin Bajrami vazhdon me Shkëndijën

FFK Liga e parë/Transfere

Emin Bajrami vazhdon me Shkëndijën

19/06/21 @ 17:59

FERIZAJ

Ferizaji me dy përforcime të reja

FFK Liga e parë/Transfere

Ferizaji me dy përforcime të reja

17/06/21 @ 20:49

PRIZREN

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

FFK Liga e parë/Transfere

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

17/06/21 @ 16:18

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

TRANSFER

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

FFK Liga e parë

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

12/06/21 @ 20:35

ISTOGU

Istogu rikthen Fetahun

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu rikthen Fetahun

09/06/21 @ 21:47

ISTOGU

Istogu përforcon sulmin me Granit Arifaj

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu përforcon sulmin me Granit Arifaj

09/06/21 @ 21:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë