Të gjitha lajmet

OLYMPIQUE MARSEILLE - MONACO

Derbi me debutues, pa fitues

Fotot: Ligue1/fb

Derbi me debutues, pa fitues

13 January, 2019 @23:23

Cesc Fabregas, Monaco

Përforcimi i madh i Monacos në afatin kalimtar dimëror, Cesc Fabregas, debutoi në Velodrome në përballjen që Olympique Marseille dhe Monaco barazuan 1-1.

Olympique Marseille vs Monaco

Marseille i Rudi Garcias nuk di për fitore që nga 25 nëntori i vitit të kaluar në të gjitha garat, ndërsa Monaco edhe pse është e parafundit në klasifikim, duket se është pak më e kthyer në formë.

TABELA AKTUALE

Por, pika e fituar më shumë i konvenon Monacos së Thierry Henrysë që tash ka dy ndeshje si vendas për tu këndellur tërësisht dhe mundësi për të dalë nga zona e rrezikshme e Ligue 1.

Olympique Marseille vs Monaco

Përveç spanjollit Fabregas, te Monacoja debutoi edhe përforcimi brazilian, Naldo, derisa të dy golat e ndeshjes u shënuan në pjesë të parë nga Maxime Lopez për vendasit dhe Youri Tielemans për mysafirët.

Cesc Fabregas, Monaco

 

COUPE DE FRANCE

Rennais shokon Parisin në finale

27 April, 2019 @23:45

Kur as qindra milionat e harxhuara nuk kryejnë punë, tregon bukurinë e futbollit dhe rëndësinë e lojës. Pas vetëm…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

LILLE - PSG

Më e thella në 19 vite

14 April, 2019 @23:04

Fishkëllima e referit në përballjen Lille - PSG i ka dhënë fund “dhunës” së përjetuar të mysafirëve. Lille posa…

REIMS - LILLE

Zëvendësuesi i Zenelit shënon në barazim

Foto: Reims Official/fb

7 April, 2019 @17:51

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, ka qenë startues në ndeshjen e ekipit të tij Reims në përballje ndaj Lille’it që…

REIMS - NANTES

75 minuta në fitore, pranë garave evropiane

Foto: Reims Official/fb

17 March, 2019 @17:04

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, tashmë ka stabilizuar veten në 11-shen startuese të ekipit të tij Stade de Reims dhe…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1