Të gjitha lajmet

DERBY-FULHAM

Derby merr avantazhin

Fotot: DerbyCounty/fb

Derby merr avantazhin

12 May, 2018 @13:15

derby county 1 : 0 fulham
Cameron JEROME 34' Stadiumi: Pride Park, Derby

Sulmuesi anglez, Cameron Jerome, ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Play-Offit të Championshipit, ku ekipi i tij Derby County ka marrë avantazhin ndaj Fulhamit, 1-0.

Ndeshja e zhvilluar mbrëmë në Pride Park është ndjekur nga 27 mijë shikues në tribuna, ndërsa Derby me këtë rezultat do të shkojë në Craven Cottage për të kërkuar finalen e Play-Offit.

Goli i Jerome-it ka qenë i pesti në katër ndeshjet e fundit për Derbyn, ndërsa ekipi i Gary Rowett do të kërkojë gol si mysafir më 14 maj për të lehtësuar punën drejt finales.

Derby County vs Fulham

Në anën tjetër, ekipi i Fulhamit, që drejtohet nga serbi Slavisa Jokanovic ka pasur rastet e veta, por nuk ka arritur te goli, pasi që portieri Scott Carson është treguar i pakalueshëm në dy rastet që kishin, derisa me posedim të topit kanë dominuar.

“Kjo është vetëm pjesa e parë e gjysmëfinales. Nuk do të festojmë asgjë pa përfunduar edhe ndeshja tjetër, duhet të jemi tepër të koncentruar në atë ndeshje,” ka thënë Rowett pas ndeshjes.

Derisa trajneri i Fulhamit, beson se ekipi i tij ka merituar më shumë nga kjo ndeshje dhe ka shtuar se në ndeshjen në shtëpi të tyre, duhet të jenë klinik në sulm.

“Nuk është rezultat i keq për ne, por nuk është as rezultat që kemi merituar ta marrim pas paraqitjes që e patëm,” kanë qenë fjalët e Jokanovicit pas ndeshjes.

Dueli i kthimit, Fulham-Derby zhvillohet më 14 maj dhe ekipi me rezultat më të mirë nga dy ndeshjet shkon në finale të Play-Offit të Championshipit.

Në gjysmëfinalen tjetër të Play-Offit të Championshipit takohen sot Middlesbrough - Aston Villa.

Vetëm njëra nga këto katër skuadra do të bëhet anëtare e Premier Ligës stinorin që vjen.

DUA LIPA

Rast që vjen një herë në jetë

Foto: DuaLipa/fb

12 May, 2018 @10:37

Këngëtarja Dua Lipa është zyrtarisht artistja që do të këndojë në ceremoninë hapëse të Ligës së Kampionëve më 26 maj.…

LA GAZZETTA

I dridhet karrigia

Foto: ACMilan/fb

11 May, 2018 @19:32

Nuk e ka të sigurtë vazhdimin e të qenit trajner te ekipi i tij. Gennaro Gattuso nëse nuk arrin…

ANGLIA DREJT BOTËRORIT

Lista e Southgate-it publikohet të mërkurën

11 May, 2018 @19:23

Anglia është gati për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”. Federata e Futbollit të Anglisë (FA) ka bërë të ditur se të…

DANI ALVES

Edhe Alves mungon në Botëror!

11 May, 2018 @19:10

Kampionati Botëror “Rusia 2018” nuk do të ketë në dispozicion të sheh në fushë njërin ndër lojtarët më të…

LIRIA - PRISHTINA

Pefqeli çon Prishtinën në ‘finalen’ e kampionatit

Foto: prishtinafc.com

11 May, 2018 @18:21

Mesfushori Mërgim Pefqeli me golin e tij të shënuar në kohën shtesë të ndeshjes, kur goditi me kokë pas një…

DRITA - TREPÇA'89

Fazliu afron Dritën drejt titullit

11 May, 2018 @18:16

Drita tashmë është një ndeshje larg titullit kampion. Ekipi gjilanas përkundër se ka qenë në disavantazh në fillim të ndeshjes…

LLAPI - FLAMURTARI

Daku në formë, Llapi fiton

11 May, 2018 @17:37

Në takimin që nuk mori shumë vëmendje për shkak të dy ndeshjeve tjera të ditës, Llapi ka shënuar fitore ndaj…

LIRIA - PRISHTINA

Liria vs. Prishtina, formacionet startuese

BOROZANI

11 May, 2018 @16:01

Me fillim nga ora 16:00, Liria e Prishtina përballen mes vete në Prizren. BOROZANI LIVESCORE FORMACIONET STARTUESE LIRIA: Bakaj,…

DRITA - TREPÇA '89

Drita vs. Trepça ‘89, formacionet zyrtare

11 May, 2018 @15:55

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe Trepçës ‘89. BOROZANI LIVESCORE DRITA: Rexhepi, Kuka, Musaj, Leci,…

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

BOROZANI / G.P

11 May, 2018 @11:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për klubet që kanë arritur të përmbushin…

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

Të gjitha lajmet nga Premier League