Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROSSONERI

Donnarumma do pagë më të lartë

Foto:Google

Donnarumma do pagë më të lartë


1 April, 2021 @13:24

Portieri shumë-vjeçar i rossonerëve mund të ndërrojë ambient. Chelsea ka në shënjestër portierin e Milanit Gianluigi Donnarumma.

Raportet në Itali pretendojnë se Donnarumma ka refuzuar dy oferta të zgjatjes së kontratës – ndërsa Milani janë në pritje për të ardhmen e tij.

Sipas Gianlucadimarzio.com, 22-vjeçari dhe agjenti i tij Mino Raiola kanë refuzuar dy oferta nga gjigandët italianë kështu portjeri do jetë agjent i lirë këtë verë.

Fillimisht atij iu ofrua një pagë prej 5.1 milion euro në vit me një shtesë prej 851,000 euro në vit bonuse nëse Milan kualifikohet për Champions

Pas refuzimit të këtyre kushteve, Milan u kthye me një ofertë të përmirësuar të një page prej 6 milion euro plus 851,000 euro shtesë që gjithashtu u refuzua.

Besohet se Raiola dëshiron që klienti i tij të fitojë rreth 10.2 milion euro në vit për të qëndruar në San Siro.

Donnarumma ende në pikëpyetje për të ardhmen e tij me AC Milan, ai ka oferta nga Juventusin, Manchester United, Real Madrid duke iu bashkuar Chelsea në ndjekjen e lojtarit italian.


FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Formacionet zyrtare: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 19:26

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 19:31

PARA NDESHJES

Konfirmohet: Kosovës i mungon një lojtar sonte

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Konfirmohet: Kosovës i mungon një lojtar sonte

31/03/21 @ 17:12

UEFA

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

Evropiani/Liga e Kombeve/International

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

31/03/21 @ 16:06

LAZIO

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

14/04/21 @ 13:01

ROSSONERI

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

Serie A

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

13/04/21 @ 14:09

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

MEDIA TALK

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

Serie A

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

12/04/21 @ 16:38

JUVENTUS

Cristiano grushton murin dhe largohet

Serie A

Cristiano grushton murin dhe largohet

12/04/21 @ 15:48

SCUDETTO

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

Serie A

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

12/04/21 @ 14:43

NEROAZZURRI

Inter afër titullit

Serie A

Inter afër titullit

11/04/21 @ 16:46

VIDEO

Veseli me super gol nga distanca

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë

Veseli me super gol nga distanca

10/04/21 @ 16:15

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

KOLUMNE

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

09/04/21 @ 19:30


 
Të gjitha lajmet nga Serie A