Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ANGLIA - SAN MARINO

Drejt Tiranës si lidere e grupit!

Foto: Sky Sports

Drejt Tiranës si lidere e grupit!


25 March, 2021 @22:40

Pa ndonjë befasi, Anglia ka shënuar fitore të lehtë dhe të thellë ndaj San Marinos, për ta nisur rrugëtimin drejt Botërorit të Katarit me 3 pikë.

Edhe pse jo me 11-shen më të mirë në fushë, sonte Anglia shënoi plot 5 herë (Ward-Prowse 14’, Calvert-Lewin 21’ 53’, Sterling 31’, Watkins 83’) dhe ndeshjen në fund e mbylli me fitore 5-0, për t’u nisur kështu drejt Tiranës si lidere e grupit.

GRUPET KUALIFIKUESE DHE ORARI

Përveç fitores së Anglisë, sonte 3 pikë në këtë grup arkëtoi edhe Shqipëria, pas fitores 0-1 ndaj Andorrës, kurse në ndeshjen tjetër Hungaria barazoi 3-3 ndaj Polonisë.

Ndeshjen e dytë të grupit Anglia e luan ndaj Shqipërisë në Tiranë më 28 mars, kurse San Marino e pret Hungarinë në po të njëjtën datë.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Andorra-Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Andorra-Shqipëria

25/03/21 @ 23:53

PAS FITORES

Reja: Do t’i përdor 20 lojtarë në këto duele, ndaj Anglisë dalim ndryshe

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja: Do t’i përdor 20 lojtarë në këto duele, ndaj Anglisë dalim ndryshe

25/03/21 @ 23:41

ANGLIA - SAN MARINO

Drejt Tiranës si lidere e grupit!

Kualifikimet për Botëror

Drejt Tiranës si lidere e grupit!

25/03/21 @ 22:40

SPANJA - GREQIA

Befasi në Granada, kundërshtarët e Kosovës barazojnë

Kualifikimet për Botëror

Befasi në Granada, kundërshtarët e Kosovës barazojnë

25/03/21 @ 22:36

ANDORRA - SHQIPËRIA

Një gol për tri pikë, Shqipëria gëzohet me Lenjanin

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Një gol për tri pikë, Shqipëria gëzohet me Lenjanin

25/03/21 @ 22:33

SHQIPËRI - ANGLI

Shqipëri - Angli, BBC njofton se a do të luhet ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëri - Angli, BBC njofton se a do të luhet ndeshja

25/03/21 @ 21:57

VIDEO: SHQIPËRIA - ANDORRA

GOOOL! Lenjani kalon Shqipërinë në epërsi

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

GOOOL! Lenjani kalon Shqipërinë në epërsi

25/03/21 @ 21:29

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror