Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS FITORES

Reja: Do t’i përdor 20 lojtarë në këto duele, ndaj Anglisë dalim ndryshe

Reja: Do t’i përdor 20 lojtarë në këto duele, ndaj Anglisë dalim ndryshe


25 March, 2021 @23:41

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Edy Reja, ka qenë i kënaqur me rezultatin e ndeshjes dhe pikët e fituara, ndërsa ka thënë se pjesa e parë dhe aksionet e bëra aty i kanë lënë mbresë, porse do të duhej të konkretizoheshin rastet shumë-shumë më heret.

“Isha shumë i kënaqur në pjesën e parë se bëmë aksione të bukura, mund të konkretizonim që pjesën e parë. Në pjesën e dytë vuajtëm pak, na u deshën 15 minuta që të merrnim veten. Andorra është skuadër e vështirë, që të bën presing. Do të duhet të jemi të kënaqur me këto 3 pikë, në një moment të vështirë. Do isha i kënaqur me 2-0, por dhe 1-0 është mirë. Janë 3 pikë të rëndësishme. Duhet të shikojmë përpara me besim,” ka thënë Reja menjëherë pas ndeshjes.

Ai ka shtuar se në 3 përballjet e marsit do t’i përdor së paku 20 lojtarë nga të ftuarit.

“Kemi luajtur me 5 lojtarë në fazën sulmues. Do të kërkoj të shfrytëzoj në maksimum këtë grup që kemi. Do t’i japim hapësirë dhe të rinjve, kalendari është i ngjeshur, duhet të përdor të paktën 20 lojtarë në këto 3 ndeshje. Mes tyre do të shohim nëse do të dalim elementë të rëndësishëm që mund të na japin një dorë në të ardhmen,” ka shtuar ai.

Sa i përket duelit të radhës ndaj Anglisë ai ka thënë se aty do të ketë plan tjetër.

“Në mbrojtje nuk u kursyem, shyqyr që ata nuk u kursyen. Të 3 mbrojtësit bënë një ndeshje shumë të mirë. Kur luhet çdo 3 ditë, edhe mund të kursehet diçka, sidomos kur ke Anglinë përballë. Sa i përket asaj, nuk do të gjejmë më kundërshtarë që luajnë  mbyllur dhe shpresojmë që të bëjmë sa më mirë në duelin e radhës,” ka thënë ndër të tjera ai.

 

 

 


ANGLIA - SAN MARINO

Drejt Tiranës si lidere e grupit!

Kualifikimet për Botëror

Drejt Tiranës si lidere e grupit!

25/03/21 @ 22:40

SPANJA - GREQIA

Befasi në Granada, kundërshtarët e Kosovës barazojnë

Kualifikimet për Botëror

Befasi në Granada, kundërshtarët e Kosovës barazojnë

25/03/21 @ 22:36

ANDORRA - SHQIPËRIA

Një gol për tri pikë, Shqipëria gëzohet me Lenjanin

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Një gol për tri pikë, Shqipëria gëzohet me Lenjanin

25/03/21 @ 22:33

SHQIPËRI - ANGLI

Shqipëri - Angli, BBC njofton se a do të luhet ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëri - Angli, BBC njofton se a do të luhet ndeshja

25/03/21 @ 21:57

VIDEO: SHQIPËRIA - ANDORRA

GOOOL! Lenjani kalon Shqipërinë në epërsi

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

GOOOL! Lenjani kalon Shqipërinë në epërsi

25/03/21 @ 21:29

BULLGARIA - ZVICRA

Shaqiri me dy asistime, Zvicra kalon lehtë Bullgarinë

Kualifikimet për Botëror/Sportistë shqiptarë në botë

Shaqiri me dy asistime, Zvicra kalon lehtë Bullgarinë

25/03/21 @ 20:00

SUEDIA - GJEORGJIA

Kundërshtari i ardhshëm i Kosovës, formacioni startues

Kualifikimet për Botëror

Kundërshtari i ardhshëm i Kosovës, formacioni startues

25/03/21 @ 19:41

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

31/03/21 @ 22:37


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror