Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Andorra-Shqipëria

Foto: FSHF

Notat e futbollistëve: Andorra-Shqipëria


25 March, 2021 @23:53

Kuqezinjtë nisën misionin drejt Botërorit Katari 2022 me fitore të vështirë ndaj Andorrës, 0-1.

Mirëpo, në fund të fundit, gjithçka ishte e pritur dhe se loja mbrojtëse e vendasve dominoi derisa Shqipëria tentoi mjaft por vetëm një herë shënoi — që mjaftoi për 3 pikë.

Pas ndeshjes, notat e futbollistëve të Shqipërisë nga paraqitja kundër Andorrës janë si mëposhtë:

Etrit Berisha, 7;

Marash Kumbulla, 7.5;
Berat Djimsiti, 7;
Ardian Ismajli, 7;

Elseid Hysaj, 6.5;
Keidi Bare, 7.5;
Klaus Gjasula, 6.5;
Ledian Memushaj, 7.5;
Ermir Lenjani, 7.5;

Sokol Cikalleshi, 6.5;
Rei Manaj, 6.5.


PAS FITORES

Reja: Do t’i përdor 20 lojtarë në këto duele, ndaj Anglisë dalim ndryshe

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja: Do t’i përdor 20 lojtarë në këto duele, ndaj Anglisë dalim ndryshe

25/03/21 @ 23:41

ANGLIA - SAN MARINO

Drejt Tiranës si lidere e grupit!

Kualifikimet për Botëror

Drejt Tiranës si lidere e grupit!

25/03/21 @ 22:40

SPANJA - GREQIA

Befasi në Granada, kundërshtarët e Kosovës barazojnë

Kualifikimet për Botëror

Befasi në Granada, kundërshtarët e Kosovës barazojnë

25/03/21 @ 22:36

ANDORRA - SHQIPËRIA

Një gol për tri pikë, Shqipëria gëzohet me Lenjanin

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Një gol për tri pikë, Shqipëria gëzohet me Lenjanin

25/03/21 @ 22:33

SHQIPËRI - ANGLI

Shqipëri - Angli, BBC njofton se a do të luhet ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëri - Angli, BBC njofton se a do të luhet ndeshja

25/03/21 @ 21:57

VIDEO: SHQIPËRIA - ANDORRA

GOOOL! Lenjani kalon Shqipërinë në epërsi

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

GOOOL! Lenjani kalon Shqipërinë në epërsi

25/03/21 @ 21:29

BULLGARIA - ZVICRA

Shaqiri me dy asistime, Zvicra kalon lehtë Bullgarinë

Kualifikimet për Botëror/Sportistë shqiptarë në botë

Shaqiri me dy asistime, Zvicra kalon lehtë Bullgarinë

25/03/21 @ 20:00

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

31/03/21 @ 22:37


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror