Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LLAPI - DRENICA

Drenica e Lushtakut befason Llapin e Sokolit

Drenica e Lushtakut befason Llapin e Sokolit


19 August, 2018 @19:04

Njëri ndër rezultatet më befasueses të ditës së sotme e ndoshta edhe e xhiros së parë të Superligës ka qenë në Zahir Pajaziti të Podujevës sot.

Drenica e drejtuar nga Tahir Lushtaku ka arritur që të shkëput tre pikë nga Llapi i përforcuar me emra të njohur për të fituar 0-1 dhe për t’u kthyer triumfues në Skenderaj.

Ka qenë Armend Abazi që ka shënuar krejt në fund të pjesës së parë për të befasuar vendasit dhe ky ka dalë të jetë goli i fitores për kuqezinjtë nga Skenderaj.

TABELA AKTUALE

Rastet e Llapit në pjesë të dytë nuk sollën rezultat dhe kështu ekipi që vitin e kaluar dinte t’i shkaktonte telashe krejt Superligës, ka nisur jombarë stinorin 2018/19.

Drenica xhiron që vjen luan derbin drenicak ndaj Ferronikelit, ndërsa Llapi udhëton në Suharekë, ku takohet me Ballkanin.

a11-shet startuese:

LLAPI Ademi, Hoti, Sinani, Emini, Namani, Maliqi, Zhdrella, Hajdari, Kelmendi, Januzi. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli.

DRENICA Ymeri, Bejta, Islamaj, Pasoma, Sykaj, Thaçi, Mustafa, Elshani, Uka, Mëziu, Abazi. Kryetrajner: Tahir Lushtaku

FLAMURTARI - FERIZAJI

Shillova mjaftoi për start me fitore

FFK Superliga

Shillova mjaftoi për start me fitore

19/08/18 @ 19:00

LIRIA - BALLKANI

Ballkani fillon me pikë të arta

FFK Superliga

Ballkani fillon me pikë të arta

19/08/18 @ 18:57

DRITA - KEK

Kampionia e nis bindshëm

FFK Superliga

Kampionia e nis bindshëm

19/08/18 @ 18:50

ERVIS KAJA

Drita përforcon mbrojtjen para ndeshjes

FFK Superliga/Transfere

Drita përforcon mbrojtjen para ndeshjes

19/08/18 @ 16:23

CHELSEA - ARSENAL

Sarri 2 fitore, Emery 2 humbje

Premier League

Sarri 2 fitore, Emery 2 humbje

18/08/18 @ 20:41

CHIEVO - JUVENTUS

Ronaldo debuton në triller

Serie A

Ronaldo debuton në triller

18/08/18 @ 20:24

GUINGAMP - PSG

Neymar e Mbappe, për fitoren e dytë

Ligue 1

Neymar e Mbappe, për fitoren e dytë

18/08/18 @ 19:03

FERRONIKELI - TREPÇA'89

Ish-kampionët, barazojnë

FFK Superliga

Ish-kampionët, barazojnë

18/08/18 @ 18:43

TOTTENHAM - FULHAM

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

Premier League

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

18/08/18 @ 18:22

OPINION

Parashikimi për Serie A 2018/19

Serie A/International/Analiza

Parashikimi për Serie A 2018/19

18/08/18 @ 16:32

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon përforcimin e tretë

FFK Superliga/Transfere

Ballkani zyrtarizon përforcimin e tretë

09/07/21 @ 19:48

FFK

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

09/07/21 @ 18:59

DUELI I KTHIMIT, PA SHIKUES

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

09/07/21 @ 17:02

SUPERLIGA 2021/22

Hidhet shorti, Superliga gati për sezonin 2021/22

FFK Superliga

Hidhet shorti, Superliga gati për sezonin 2021/22

09/07/21 @ 13:03

CONFERENCE LEAGUE

Të gjitha rezultatet në Conference League

Conference League/FFK Superliga

Të gjitha rezultatet në Conference League

08/07/21 @ 23:43

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Llapi mposhtet në Shkup, debuton me humbje

Conference League/FFK Superliga

Llapi mposhtet në Shkup, debuton me humbje

08/07/21 @ 21:58

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Drita fiton me përmbysje, drejt Malit të Zi me epërsi

Conference League/FFK Superliga

Drita fiton me përmbysje, drejt Malit të Zi me epërsi

08/07/21 @ 21:47

ZYRTARE

Godet Malisheva, transferon mesfushorin e mirënjohur

FFK Superliga/Transfere

Godet Malisheva, transferon mesfushorin e mirënjohur

07/07/21 @ 19:41

UECL

Llapi gati për Shkupin

FFK Superliga/Europa League

Llapi gati për Shkupin

07/07/21 @ 18:29

PARA NDESHJES

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

FFK Superliga/Europa League/International

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

07/07/21 @ 17:14


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga