Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FLAMURTARI - FERIZAJI

Shillova mjaftoi për start me fitore

Shillova mjaftoi për start me fitore


19 August, 2018 @19:00

Flamurtari i Arsim Thaqit ka nisur me fitore Superligën. Ekipi kuqezi nga Prishtina ka pasur një rast të mirë dhe konkret para portës së mysafirëve në pjesë të parë, kur Alban Shillova ka shënuar për 1-0, që doli të jetë edhe vendimtar në këtë takim.

Më vonë gjatë ndeshjes nuk kishte shumë raste, edhepse Ferizaji i drejtuar nga Afrim Tovërlani u mundua për të barazuar, por realizim nuk kishte dhe në fund bardhekaltërit u detyruan të pajtohen me humbje.

TABELA AKTUALE

Flamurtari në xhiron që vjen është mysafir i kampiones, Drita. Ndërsa Ferizaji pret Lirinë e Prizrenit që nuk ka nisur mirë stinorin.

a11-shet startuese:

FLAMURTARI Neziri, Maxhuni, Kabashi, Quan-Mensah, Dumani, Zeqiri, Bruqi, Boshnjaku, Shabani, Krasniqi, Shillova. Kryetrajner: Arsim Thaqi.
FERIZAJI Istatov, Kaqar, Haxhaj, Mone Marku, Dauti, Jashari, Karabeg, Hamiti, Gashi, Berbatovci. Kryetrajner: Afrim Tovërlani.

LIRIA - BALLKANI

Ballkani fillon me pikë të arta

FFK Superliga

Ballkani fillon me pikë të arta

19/08/18 @ 18:57

DRITA - KEK

Kampionia e nis bindshëm

FFK Superliga

Kampionia e nis bindshëm

19/08/18 @ 18:50

ERVIS KAJA

Drita përforcon mbrojtjen para ndeshjes

FFK Superliga/Transfere

Drita përforcon mbrojtjen para ndeshjes

19/08/18 @ 16:23

CHELSEA - ARSENAL

Sarri 2 fitore, Emery 2 humbje

Premier League

Sarri 2 fitore, Emery 2 humbje

18/08/18 @ 20:41

CHIEVO - JUVENTUS

Ronaldo debuton në triller

Serie A

Ronaldo debuton në triller

18/08/18 @ 20:24

GUINGAMP - PSG

Neymar e Mbappe, për fitoren e dytë

Ligue 1

Neymar e Mbappe, për fitoren e dytë

18/08/18 @ 19:03

FERRONIKELI - TREPÇA'89

Ish-kampionët, barazojnë

FFK Superliga

Ish-kampionët, barazojnë

18/08/18 @ 18:43

TOTTENHAM - FULHAM

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

Premier League

Kane thyen mallkimin e gushtit, Spurs përsëri fiton

18/08/18 @ 18:22

OPINION

Parashikimi për Serie A 2018/19

Serie A/International/Analiza

Parashikimi për Serie A 2018/19

18/08/18 @ 16:32

KOLUMNE

Parashikimi për La Liga 2018/19

La Liga/International/Analiza

Parashikimi për La Liga 2018/19

18/08/18 @ 16:25

LLOGARITË E SKUADRAVE

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

Conference League/FFK Superliga

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

30/07/21 @ 12:33

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29

MIQËSORE

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

FFK Superliga

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

28/07/21 @ 20:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

28/07/21 @ 17:11

BALLKANI

Ballkani liron dy futbollistë

FFK Superliga

Ballkani liron dy futbollistë

28/07/21 @ 17:01

MIQËSORE

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

FFK Superliga

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

27/07/21 @ 22:46


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga