Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Drita-Prishtina, finalja

Foto: prishtinafc.com

Drita-Prishtina, finalja

28 May, 2016 @16:19

Drita
Prishtina
Drita 1 : 2 Prishtina
Qëndrim Sejdiu 31' Khalid Basid 71, 74'

90’+4 Prishtina fiton Kupën e Kosovës.

g

90’+3 Minuta e fundit e ndeshjes.

90’ 4 minuta shtesë nga referi.

87’ Zëvendësim te Drita, futet Durim Baxhuku, largohet ?

83’ Reporteri i supersportit bën të ditur se çdo lojtar i Prishtinës do të shpërblehet me nga 1 mijë euro për fitoren e Kupës.

81’ Drita merr inicativë për të barazuar duke tentuar të organizojë lojën.

g

78’ Kastrati me super rast nga 5 metra, nuk arrin të shënojë pas asistimit të Shabanit.

74’ Basid Khalid më i miri në zonë dhe 2-1 për Prishtinën, asiston Endrit Krasniqi. Khalid qëllon portën 2-1 për Prishtinën.

72’ Lëndohet dhe këndellet Xhevdet Shabani

g

71’ Gol nga Khalid Basid, posa futet në lojë shënon me kokë pasi që i rrëshqet topi portierit Halimi. Asisti nga Endrit Krasniqi, 1-1.

67’ Super shut i Lorik Boshnjakut, topi s’qëllon portën e Dritës.

65’ Kreshnik Lushtaku qëllon shtyllën, vazhdon dominimi i Prishtinës.

64’ Super rast nga Shabani pas një kundërsulmi të Dritës, parabolon portierin Bekaj, por topi nuk e qëlloi portën.

71’ Barazohet rezultati, Khalid në topin e parë shënon me kokë për 1-1.

60’ Zëvendësim te Prishtina dhe dy raste, por s’ka gol. Betim Halimi në portë. Raste nga Osmani dhe Kelmendi.

55’ Petrit Osmani me shut të bukur nga distanca, Betim Halimi mbron bukur.

50’ Goditje e lirë për Prishtinën nga e djathta kroson Petrit Osmani, Berat Hyseni me kokë tenton, por s’ka gol.

47’ Alban Shillova godet dhe përpak befason portierin e Prishtinës Visar Bekaj.

46’ Fillon pjesa e dytë.

45’+2 Përfundon pjesa e parë e finales së Kupës së Kosovës. Drita 1-0 Prishtina.

45’ Referi i katërt jep 2 minuta shtesë para se të përfundojë pjesa e parë.

39’ Gjyqtari Bajram Gashi jep dy kartonë tjerë për Dritën, ndëshkohet Xhevdet Shabani, por edhe kapiteni Erdin Hashani që u afrua në diskutim.

38’ Nuk ka këndellje te Prishtina përkundër se Drita avancon.

33’ Sejdiu dhe Shillova të Dritës zverdhen nga referi kryesor Gashi, pas festimit të golit.

32’ Xhevdet Shabani depërton në zonë kalon disa lojtarë dhe Qëndrim Sejdiu shënon për 1-0.

29’ Alban Shillova po tenton të depërtojë në zonën prishtinase, por Prishtina e ndalë atë.

23’ Xhevdet Shabani mbulohet nga Lorik Boshnjaku dhe ndalet sulmi i Dritës.

18’ Betim Halimi i Dritës shpëton pasi që Gentrit Begolli qëllon shtyllën.

d

12’ Xhevdet Shabani i Dritës me rastin e parë në ndeshje.

8’ Zëvendësohet Shqiprim Kelmendi i Dritës, pas lëndimit, futet Alban Shillova.

RRUGA DREJT FINALES

5’ Prishtina ka një dominim të lehtë në fushë

1’ Fillon ndeshjaFORMACIONET DHE STATISTIKAT:

Drita: Betim Halimi, Berisha, Taulant Haliti, Erdin Hashani, Byqmeti, Hajdari, Qëndrim Sejdiu, Shqiprim Kelmendi, Xhevdet Shabani, Ylber Ramadani, Almedin Murati. Trajner: Sadat Pajaziti. DEL Kelmendi 7' HYN Alban Shillova

DEL Sejdiu 70' HYN Armend Kastrati

DEL ? 87' HYN Durim Baxhuku
K. VERDHË: Sejdiu 32', Shillova 32', Hashani 34', Shabani 34', Halimi 68'
Prishtina: Visar Bekaj, Thaqi, Milos Milovic, Liridon Kukaj, Dumani, Lorik Boshnjaku, Endrit Krasniqi, Petrit Osmani, Gentrit Begolli, Kreshnik Lushtaku, Berat Hyseni. Trjaner: Fadil Berisha. DEL Begolli 60' HYN Shend Kelmendi

DEL Hyseni 70' HYN Khalid Basid

DEL Osmani 90 'HYN Qemail Elshani
K. VERDHË: Alban Muqiqi (rez. 71') + 4 tjera.

BESNIK HASI

Ndarje pas 14 vitesh

28 May, 2016 @14:39

Mbi një dekadë jete në klubin mbretëror dhe energjie të derdhur - kanë përfunduar dje për trajnerin e Anderlechtit dhe…

TË PAHARRUESHMET

Befasitë Evropiane - Çekia ‘96

28 May, 2016 @13:52

Deri në edicionit e vitit 1992, përfshirë këtë edicion, kampionati evropian ka pasur vetëm nga tetë kombëtare. Rënia e Bashkimit…

EURO2016

Irlanda Veriore publikon skuadrën përfundimtare

Foto: BBC

28 May, 2016 @13:25

Kombëtarja e Irlandës Veriore është bërë shteti i parë që e ka publikuar skuadrën përfundimtare për Euro2016. Deri tash, të…

PEJË

Besa ‘rrëmben’ treshen e Hajvalisë

Pamje nga ndeshja Prishtina-Besa/ Arkiv

28 May, 2016 @13:13

Besa e Pejës prej se morri Gani Sejdiun trajner ditë më parë, tashmë pasi i vazhdoi kontratat e futbollistëve kryesorë…

PARA DEBUTIMIT

Rivalët e Ferronikelit në Ligën e Kampionëve

BOROZANI/Arkiv

28 May, 2016 @13:08

Kampioni i dyfishtë i Kosovës, Ferronikeli, brenda këtij muaji do të kuptohet nëse përmbush kriteret e UEFA-së për licencim për…

FINALJA

Mbi 15 mijë shikues, spektakli i garantuar

BOROZANI/Erdis Driza

28 May, 2016 @12:22

Pak orë para finales së Kupës së Kosovës, kryeqyteti duket i mbushur me futbolldashës. Me biletat që u…

PËRFORCIMET VAZHDOJNË

Besa nuk ndalet

Foto: KF Besa Facebook

27 May, 2016 @23:59

Vazhdojnë përforcimet tek skuadra e Besës nga Peja. Klubi ka njoftuar se janë arritur marrëveshje me dy futbollistë të rinjë. …

MIQËSORE

Anglia vazhdon formën e mirë

Foto: Sky Sports

27 May, 2016 @22:36

Pas fitores ndaj Turqisë, në ‘Stadium of Light’ të Sunderlandit, Anglia arriti ta mposhtë edhe Australinë në miqësoren e zhvilluar…

PARA FINALES SË KUPËS

Pajaziti shpreson në fitore

27 May, 2016 @22:05

Në prag të finales së Kupës së Kosovës ndaj Prishtinës, kryetrajneri i Dritës Sadat Pajaziti u shpreh: “Jam shumë i…

PARA FINALES SË KUPËS

Triumfi na dërgon në Evropë

27 May, 2016 @21:59

Në prag të ndeshjes finale ndaj Dritës, e cila zhvillohet nesër me fillim nga ora 16:00, kryetrajneri i Prishtinës, Fadil…

BEROE - TEUTA

Historike, në finale në stinorin debutues

6 April, 2019 @22:07

Durrësi është në festë, derisa Teuta në stinorin debutues në BIBL ka arritur finalen e garës. Pas çerekut të…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

BLOKOTEHNA - ACADEMIC BULTEX

Mësohet finalisti i parë i BIBL

Foto: balkanleague.net

6 April, 2019 @20:48

Në Final Fourin e ligës ballkanike që po mbahet në Tiranë, është mësuar finalisti i parë i garës. Ekipi…

PRIZRENI - RAHOVECI

Humbja e tretë me radhë

TOPSPORTI/ A.P

6 April, 2019 @20:44

Pas humbjeve nga Bashkimi dhe Ylli, Prizreni serinë jo të mirë e ka vazhduar edhe ndaj Rahovecit. Djelmoshat e trajnerit…

Të gjitha lajmet nga