Të gjitha lajmet

GJERMANI

Dy Kosova takohen në miqësore

Dy Kosova takohen në miqësore

17 July, 2019 @20:24

Për të përmirësuar formën e lojtarëve para nisjes të stinorit të ri në Bezirksliga, dy ekipe shqipe janë takuar në miqësore.

FC Kosova nga Regensburgu dhe FC Kosova nga Muncheni kanë zhvilluar duelin që ka përfunduar me fitoren e kosovarëve të Regensburgut 3-1.

Për fituesit në këtë miqësore shënuan Ismail Morina, Enkel Alikaj dhe Mergent Sulmataj, derisa golin e vetëm për ata nga Muncheni e shënoi Blendim Gashi.

Bezirksliga është ligë e ulët e futbollit gjerman.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga