Të gjitha lajmet

NË PRIZREN

Liria rikthen Rexhajn merr edhe Lilën

Liria rikthen Rexhajn merr edhe Lilën

17 July, 2019 @12:17

Liria e Prizrenit që në stinorin e kaluar humbi statusin elit në futbollin e Kosovës është duke vazhduar me përforcime.

Sot, skuadra prizrenase ka bërë të ditur se ka shtuar në skuadër edhe dy lojtarë.

Vigan Rexhaj, ish-lojtari i Lirisë që në stinorin e kaluar mbrojti ngjyrat e Flamurtarit, është rikthyer në Përparim Thaqi për të veshur fanellën bardhezi.

Ndërsa në skuadër drejtuesit e ekipit kanë marrë edhe futbollistin që mbrojti ngjyrat e Gjilanit në stinorin e kaluar, Vilson Lila, që ka luajtur edhe për Kastriotin e Tërbunin në Shqipëri.

Të dy, janë lojtarë që luajnë në pozitat mbrojtëse dhe me këtë Samuel Nikaj duket të ketë përforcuar fazën e mbrojtjes te Liria.

Bardhezinjtë janë duke kërkuar të rikthehen që në stinorin e parë të tyre nga Liga e Parë në Superligë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga