Të gjitha lajmet

BAYERN MUNCHEN

Leon Dajaku te Bayern Munchen

Foto: fcbayern.com

Leon Dajaku te Bayern Munchen

16 July, 2019 @14:50

Bayern Munchen ka bërë të ditur sot në faqen zyrtare se ka arritur marrëveshje me futbollistin e ri të kombëtares gjermane, Leon Dajaku.

Futbollisti ofanziv 18 vjeçar, që deri tash ka qenë pjesë e Stuttgartit do të forcojë radhët e skuadrës sonë të re, amatore dhe mund të luaj edhe për një vjet me grupmoshat U19, ka bërë të ditur njoftimi i klubit.

“Jam shumë i lumtur që do të kem mundësi të luaj për Bayernin në të ardhmen dhe dëshiroj të jap kontributin tim për një stinor të suksesshëm këtu,” ka thënë Dajaku, që ka nënshkruar kontratë me ekipin bavarez, të gjatë deri më 30 qershor 2023.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga