Të gjitha lajmet

MATTHIJS DE LIGT

Pritet të arrijë sot

Pritet të arrijë sot

15 July, 2019 @10:16

Emri më i përfolur i afatit kalimtar veror, Matthijs de Ligt, mund të arrijë sot në Torino, ka bërë të ditur Sky Sport Italia.

Mbrojtësi i shumë-vlerësuar i Ajaxit ka arritur marrëveshje personale me Juventusin javë më parë, ndërsa ekipet janë duke finalizuar detajet e transferit që përflitet të jetë rreth 65 milionë euro plus bonuse të ndryshme varësisht nga performanca e lojtarit.

De Ligt nuk ka udhëtuar me Ajaxin në përgatitje për në Austri, pasi që është afër transferimit. Mediat italiane kanë shkruar se holandezi pritet të arrijë sonte në Torino me aeroplan privat, të pushojë, dhe nesër të shkojë në teste mjekësore në J-Medical.

Kjo do të korrespondonte me ditën kur Cristiano Ronaldo arriti në qytet, para testeve të tija mjekësore, saktësisht një vit më parë te Juventus.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga