Të gjitha lajmet

ABDUL BASHIRU

Prishtina ndahet me mbrojtësin Bashiru

TOPSPORTI/ DS

Prishtina ndahet me mbrojtësin Bashiru

14 July, 2019 @16:45

Skuadra e Prishtinës ka ndarë rrugët me futbollistin ganez, Abdul Bashiru.

Ekipi bardhekaltër, nënkampion i Kosovës, ka bërë të ditur përmes një njoftimi zyrtar në faqen e klubit se me marrëveshje i është ndërprerë kontrata lojtarit që luante në anë të majtë të mbrojtjes.

Bashiru 27 vjeç ka regjistruar 71 paraqitje për Prishtinën sa ishte pjesë e saj, duke regjistruar edhe një asistim. Ai ka fituar Kupën e Kosovës me bardhekaltërit.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga