Të gjitha lajmet

EKIPET SHQIPE NË EUROPA LEAGUE

Kukësi e Teuta mposhten thellë, Laçi e Shkupi me gjasa

Fotot: FCShkupi/fb

Kukësi e Teuta mposhten thellë, Laçi e Shkupi me gjasa

11 July, 2019 @20:56

Kanë përfunduar ndeshjet e të gjitha ekipeve shqiptare sot në kuadër të raundit të parë kualifikues të Europa Ligës.

Shkupi, mund të thuhet që ka arritur rezultatin më të mirë të ditës, pasi që në mysafirllëkun në Yerevan, ka barazuar 3-3 ndaj Pyunikut dhe javën tjetër i pret armenët në Shkup me mundësi të mirë kualifikimi tutje.

FC Shkupi

Shkupjanët ishin në disavantazh 1-0, kthyen rezultatin në 1-3, për të pësuar dy herë në fund për 3-3 përfundimtare.

Në anën tjetër, Laçi ishte shumë afër fitores ndaj Hapoel Beer Shevas nga Izraeli. Golin e shënoi ish sulmuesi i Dritës, Kyrian Nwabueze 1-0 por izraelitet barazuan 12 minuta para fundit me Gal Levin për 1-1 përfundimtare.

E Teuta dhe Kukësi pësuan thellë nga rivalët e tyre si mysafir. Derisa Teuta ishte e pafuqishme ndaj Ventspilsit letonez duke u mposhtur 3-0 si mysafir, Kukësi me rezultat të njëjtë ka pësuar nga Debreceni hungarez, 3-0.

EKSKLUZIVE

Caktohet data kur mund të nis epokë e re te Liria

TOPSPORTI/ A. P.

10 July, 2019 @14:35

Kuvendi Komunal i Prizrenit mund ta shqyrtojë mundësinë e privatizimit të KF Liria Zhvillimet e fundit që kanë të bëjnë…

GASHI & HODAJ

Edhe 2 futbollistë te Liria

Fotot: KFLiria/fb

9 July, 2019 @14:55

Skuadra e Lirisë së Prizrenit që do të garojë në Ligë të Parë të Kosovës në stinorin 2019/20, ka prezantuar…

TE DUKAGJINI

Tre lojtarë të Vëllaznimit kalojnë në Superligë

1 July, 2019 @19:57

Tre futbollistë të Vëllaznimit, pasi që nuk arritën të sigurojnë Superligën me ekipin e tyre, kanë ndërruar ambient, për të…

TRAJNERI SHKODRAN

Nikaj nis punën te Liria

1 July, 2019 @15:21

Trajneri i ri i Lirisë, Samuel Nikaj, ka bërë të ditur sot përmes një postimi në llogarinë e tij se…

MESFUSHORI ME PËRVOJË

Liria rikthen Alsid Tafilin

30 June, 2019 @15:22

Pas gati një dekade, futbollisti i Vllaznisë së Shkodrës, Alsid Tafili, është rikthyer te Liria e Prizrenit, ku ka luajtur…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë