Të gjitha lajmet

TNS - FERONIKELI

Feronikeli ngrin uellsianët me Zekën e Fazliun

Feronikeli ngrin uellsianët me Zekën e Fazliun

9 July, 2019 @21:47

Përkundër se nuk kishte shumë raste dhe të krijuara përgjatë gjithë ndeshjes, Feronikeli me dy sulme në fund të takimit ka shkrirë epërsinë 2-0 të The New Saints për të barazuar 2-2 në fund, për të marrë super avantazh para ndeshjes së kthimit në Prishtinë.

Greg Draper i dha epërsinë TNS-së 1-0 në fillim të pjesës së dytë nga penalltia (49’), pasi që pjesa e parë kishte përfunduar 0-0.

Feronikeli në ndërkohë tentonte, por pa raste konkrete. E në anën tjetër, një korner dhe një dalje e gabuar e portierit Jack Deniz Troshupa, bëri që Aeron Edwards të shënojë për 2-0 (77’) në të mirë të uellsianëve.

Por edhe pse rezultati 2-0, kampioni i Kosovës nuk u dorëzua, por u hodh me gjithë lojtarët në sulm. E kjo në fund u shpërblye.

Së pari Mevlan Zeka uli epërsinë në 2-1 (89’) kur shënoi me kokë pas krosimit të Astrit Fazliut. E krejt në fund, në kohën shtesë, mbrojtja e TNS-së luajti me dorë dhe gjyqtari pa hamendje dha penallti.

Astrit Fazliu i saktë. Dërgon topin në mes për 2-2 (90’+3) për të shkuar me avantazh të golit si mysafir në Fadil Vokrri, në përballjen e kthimit që luhet javën tjetër.

Asnjë ekip kosovar deri tash nuk ka arritur të luajë në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

E super rast për këtë ka Feronikeli, më 16 korrik 2019 me fillim nga ora 20:45 në Prishtinë.

TNS - FERONIKELI

TNS vs. Feronikeli, 11-shet startuese

9 July, 2019 @19:09

Me fillim nga ora 20:00, Feronikeli ndeshet në Uells ndaj skuadrës uellsian The New Saints. Ndeshja është e vlefshme për…

BILETAT ONLINE

Fillon shitja e biletave për Feronikeli-Milan

Foto: feronikelifc.com

8 July, 2019 @21:42

Miqësorja ndërmjet kampionit të Kosovës, Feronikeli dhe ekipit të famshëm italian Milan që do të luhet më 10 gusht 2019…

KF FERIZAJI

Ferizaji në mediat angleze pas privatizimit

Fotot: KF Ferizaji

8 July, 2019 @21:30

Skuadra e Superligës, KF Ferizaji, është përmendur në disa media angleze sot, pasi që ish lojtari i Sheffield United, Leeds,…

DARKO TOFILOSKI

Përforcimi i pestë zyrtar te Drita

8 July, 2019 @16:25

Pas Ilir Blakçorit, Hamdi Namanit, Izair Eminit dhe Drilon Islamit, ekipi i Dritës sot ka zyrtarizuar përforcimin e radhës në…

KRYETRAJNERI I FERONIKELIT

Ramadani: Maksimumin për rezultat

8 July, 2019 @14:19

Trajneri kampion i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka dhënë një deklaratë për faqen zyrtare të klubit para ndeshjes së nesërme me…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga