Të gjitha lajmet

BIANCONERI

Shifrat e çmendura të shitjes së fanellave të CR7

Foto: juventus.com

Shifrat e çmendura të shitjes së fanellave të CR7

8 July, 2019 @22:07

I blerë për 117 milionë euro nga Juventusi në moshën 33 vjeçare, superylli portugez Cristiano Ronaldo ka sjellë shumë përfitime të bianconerët kampionë.

Calcio e Finanza ka bërë të ditur sot se vetëm Juventus ka përfituar jashtëzakonshëm, ndërsa blerja e fanellave të Cristiano Ronaldos në gjashtë mujorin e parë ka shkuar me 2 fanella për një minutë!!!

Juventus, që arkëton vetëm 20% të çmimit të një fanelle ka përfituar 65 milionë euro nga shitja!

E përpjestimi i shitjes dhe përfitimit të Juventusit nga një fanellë, që në treg kushton afro 110 euro, çon në shifrën marramendëse prej 3.5 milionë fanellave të shitura të Cristiano Ronaldos.

BILETAT ONLINE

Fillon shitja e biletave për Feronikeli-Milan

Foto: feronikelifc.com

8 July, 2019 @21:42

Miqësorja ndërmjet kampionit të Kosovës, Feronikeli dhe ekipit të famshëm italian Milan që do të luhet më 10 gusht 2019…

ROSSONERI

Milan zyrtarizon Rade Krunicin

Foto: acmilan.com

8 July, 2019 @21:07

Mesfushori boshnjak, Rade Krunic, është zyrtarizuar sot te Milan, i cili raportohet të ketë ardhur nga Empoli për 8 milionë…

KASTRIOT DERMAKU

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

7 July, 2019 @14:38

Futbollisti shtatëgjatë i kombëtares shqiptare, që regjistroi edhe një ftesë nga Kosova, para se të bëhet përfundimisht kuqezi, Kastriot Dermaku…

ETRIT BERISHA

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

Fotot: spalferrero.it

7 July, 2019 @14:10

Numri një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, tashmë ka ekip të ri në Serie A, ashtu siç njoftuam ditë…

RAUL ALBIOL

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

4 July, 2019 @15:26

Futbollisti spanjoll, Raul Albiol, është ndarë me Napolin dhe i është kthyer La Ligas, duke nënshkruar për Villarrealin, bëjnë të…

Të gjitha lajmet nga Serie A