Të gjitha lajmet

KF FERIZAJI

Ferizaji në mediat angleze pas privatizimit

Fotot: KF Ferizaji

Ferizaji në mediat angleze pas privatizimit

8 July, 2019 @21:30

Skuadra e Superligës, KF Ferizaji, është përmendur në disa media angleze sot, pasi që ish lojtari i Sheffield United, Leeds, Benfica, Middlesbrough dhe Leicester City, Brian Deane me grupin e tij është bërë aksionar kryesor i ekipit kosovar.

Ish reprezentuesi i Anglisë ka blerë me partnerët e tij biznesorë 51% të ekipit të Superligës.

“Ish lojtari anglez Brian Deane me grupin e tij Benjamin James Rees, Oliver Codrington morrën 51 përqind të aksioneve të klubit, duke premtuar organizim shumë të mirë dhe kanë thënë se KF Ferizaji shpejt do të jetë në Ligë të Kampionëve,” është thënë në komunikatën e klubit.

brian deane

Ferizaji që prej ardhjes së Bylbyl Sokolit në ekip si trajner në janar të këtij viti, prej ekipit thuajse të sigurt për rënie nga Superliga, kishte siguruar pa barazh Superligën për stinorin 2019/20.

Forma e jashtëzakonshme e skuadrës gjatë pjesës pranverore të kampionatit bëri që ekipi të riorganizohet dhe tash pjesa prej 49% do të përbëhet nga donatorët e qytetit, krahas 51%-shit të përmendur. E KF Ferizaji sot është përmendur nga The Star e Leeds Live.

DARKO TOFILOSKI

Përforcimi i pestë zyrtar te Drita

8 July, 2019 @16:25

Pas Ilir Blakçorit, Hamdi Namanit, Izair Eminit dhe Drilon Islamit, ekipi i Dritës sot ka zyrtarizuar përforcimin e radhës në…

KRYETRAJNERI I FERONIKELIT

Ramadani: Maksimumin për rezultat

8 July, 2019 @14:19

Trajneri kampion i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka dhënë një deklaratë për faqen zyrtare të klubit para ndeshjes së nesërme me…

SULMUESI I LLAPIT

Festim Alidema drejt elitës kroate

Festim Alidema, duke shutuar topin derisa ishte pjesë e Llapit/ Foto: KF Llapi/fb

8 July, 2019 @13:51

Sulmuesi i Llapit, Festim Alidema, sot pritet të prezantohet te ekipi i tij i ri. Ai është ndarë edhe…

AGIM ADEMI

Kreu i FFK-së, 9 muaj burgim efektiv

Foto: FFK

5 July, 2019 @17:18

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është dënuar me 9 muaj burgim efektiv, pasi është shpallë fajtor…

EMIR UMIT

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

Foto: KFLlapi/fb

4 July, 2019 @12:21

Skuadra e Llapit që po mëton të sigurojë një vend në garat evropiane në dy stinorët e fundit dhe nuk…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga